Видавці і спортсмени вчать перемагати
Грані-Т | 07.04.10 18:46:26
7 квітня об 11:00 у конференц-залі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту (вул. Еспланадна, 42, 2-й поверх) відбулася прес-конференція присвячена початку нового соціального проекту «Вчися перемагати». Проект ініційований Фондом Сергія Бубки, Національним Олімпійським Комітетом та видавництвом «Грані-Т» .
На прес-конференції були присутні:
· Сергій Бубка – український легкоатлет (стрибки з жердиною), чемпіон Європи та світу, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук, Герой України;
· Олександр Волков – президент Федерації баскетболу Украини, Олімпійський чемпіон;
· Володимир Пузіков – генеральний директор видавництва «Грані-Т»;
· Анна Безсонова – чемпіонка світу з художньої гімнастики.
Вихід «спортивних» книжок серії «Життя видатних дітей» - це перший етап масштабного соціального проекту «Вчися перемагати». Кожна з книжок присвячена окремим видам спорту, а точніше, найвидатнішим українцям у їх історії.
На разі вже вийшли з друку наступні книги:
· «НОК про легку атлетику» (Володимир Куц, Валерій Борзов, Юрій Сєдих, Сергій Бубка, Наталя Добринська);
· «НОК про баскетбол» (Анатолій Поливода, Сергій Коваленко, Олександр Сальников, Олександр Білостінний, Олександр Волков);
· «НОК про художню гімнастику» (Ірина Дерюгіна, Олександра Тимошенко, Олена Вітриченко, Катерина Серебрянська, Анна Безсонова).
Оповідання написані спортивними журналістами Григорієм Палієм та Олександром Мащенком і адресовані аудиторії віком від 8 до 14 років. Утім, як показує досвід, дитячі історії великих українських спортсменів цікаві і для тих читачів, які давно вийшли із підліткового віку. Для вітчизняної дитячої літератури ці книги – справжній прорив, адже НІКОЛИ ДОСІ в Україні не писали художніх текстів про спорт і спортсменів.
До кінця 2010 року видавництво «Грані-Т» планує вихід друком ще кількох книжок, героями яких, зокрема, стануть українські фехтувальники, гандболісти, важкоатлети, плавці, представники зимових видів спорту.
Сергій Бубка: «У цих оповіданнях спортсмени стають ближчими для тих, хто читатиме книжки, тобто, для дітей та підлітків. Це історії з тих часів, коли олімпійські чемпіони, зірки спорту ще не були зірками і чемпіонами, а були простими дітьми зі своїм дитячим життям і проблемами. Інтрига в тому, як із звичайних хлопців та дівчат виростають видатні атлети. А тут вже у кожного своя історія…».
У рамках проекту заплановані регулярні презентації книжок у школах всіх регіонів України за участю героїв оповідань – відомих українських спортсменів на чолі із Сергієм Назаровичем Бубкою, інших відомих українських спортсменів, а також авторів книг та представників видавництва. Під час презентації організатори проекту безкоштовно передадуть 500 примірників книг до бібліотеки кожної школи, у якій відбуватиметься акція — з умовою, щоб цим фондом могли користуватися також учні сусідніх шкіл.
Акції в рамках проекту «Вчися перемагати» будуть регулярними. Щотижня до кінця цього навчального року відбуватимуться виїзди до шкіл різних регіонів. Крім того, влітку плануються презентації книг на молодіжних всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики, баскетболу, художньої гімнастики у Ялті, Донецьку та кількох інших містах України. Під час зустрічей можна буде придбати книжки спортивної серії і одразу отримати автографи від героїв оповідань.
Проект «Вчися перемагати» має подвійну мету:
- По-перше, привчити молоде покоління читати, повернути інтерес до книги, до сучасної української літератури, показати, що книга відкриває шлях до духовного та фізичного розвитку особистості. Наші діти практично забули, що таке читати художню книжку! Через появу і розповсюдження нових легкодоступних джерел інформації (ТБ, інтернет), втрачається цінність книги як «вічного» джерела життєвих знань. Утім, відомою є істина: інтернет – це інформація, а книга – знання. При всій своїй практичності, телебачення та інтернет-сайти не навчають дитину працювати над собою, не сприяють повноцінному духовному та інтелектуальному розвитку так, як це може зробити книга;
- По-друге, заохотити дітей до занять спортом, показавши їм цікаву та перспективну альтернативу комп’ютерним та ТБ- екранам, а також – впливу вулиці. За даними статистики, кожен другий український підліток у віці до 15 років палить, кожен третій - вживає пиво та слабоалкогольні напої, до 24 років кожна сьома молода людина в країни може вважатися алкоголіком. Щоб зупинити моральну та фізичну деградацію молодого покоління, наріжним каменем національної ідеології необхідно вже сьогодні зробити ідею здорової нації, гармонійного фізичного та інтелектуального розвитку кожного майбутнього громадянина.
Сергій Бубка: «Основний акцент ми зробимо на асоціативному ряді: перед дітьми постануть харизматичні спортсмени, олімпійські чемпіони, які досягли успіху, читаючи книжки і займаючись спортом. Саме таким має бути герой української нації: інтелектуально і духовно розвинута, соціально активна людина, яка читає, цікавиться історією, культурою своєї країни, активно займається спортом – не має значення, на аматорському рівні чи професіональному – і завдяки цьому досягає успіху. Це основний меседж, який ми хочемо донести».
«Ми видаємо дійсно якісну українську книжку для наших читачів. Якісну у всіх її розуміннях: текст, ілюстрації, а також папір та високоякісна поліграфія. Таку книжку хочеться читати. Ми ще раз доводимо, що якісна українська книжка є! ...Ми спробуємо організувати ці зустрічі так, щоб вони не були схожими на урок чи лекцію. Це буде живе неформальне спілкування дітей із легендарними спортсменами. Ми покажемо відео ролики, присвячені нашим героям, кожен охочий зможе сфотографуватися і взяти автографи, а також поставити ті питання, які зазвичай цікавлять читачів такого віку, але які вони не завжди наважуються поставити»,– говорить генеральний директор видавництва «Грані-Т» та співорганізатор проекту Володимир Пузіков.
Анна Безсонова: «Мені сподобалося читати історію про себе. Це не звично і дійсно приємно. Хочеться, щоб кожен із спортсменів та цікавих особистостей зміг потрапити у таку казкову історію. Діти повинні читати!».
«Я прочитав лише історію про себе… Бувало, читаю і не можу відірватися. Сподобалося. Маю надію, що дітям теж буде цікаво дізнатися про моє дитинство. А також і про інших відомих спортсменів», – Олександр Волков.
Проект «Вчися перемагати» необмежений у часі, але проміжний підсумок буде підведено до Дня Святого Миколая. Усім юним читачам запропонують написати та надіслати організаторам проекту свої відгуки на прочитані книжки «спортивної» серії у рамках щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Автори трьох найцікавіших відгуків, чиї прізвища будуть оголошені 19 грудня 2010 року, отримають цінні призи від Фонду Сергія Бубки, Національного Олімпійського Комітету та видавництва «Грані-Т».