«Читомо» – любителям та цінителям, фетишистам та фанатам книги присвячується

Новини

«Читомо» – любителям та цінителям, фетишистам та фанатам книги присвячується

Ольга Ренн | 01.10.09 14:07:19

З’явився в українських «інтернетрях» чудовий сайт для людей, які люблять читати, розглядати чи тримати книги в руках. Це культурно-читацький проект «Читомо» (http://www.chytomo.com), де можна дізнатись про дивні, красиві, цікаві та просто хороші книги, артбуки та книжкові фетиші.
Сайт цей зовсім новенький, тому з основних рубрик, а це: «Книги», «Часописи», «Ебуки», «Езіни» (електронні журнали), «Самвидав», заповнена лише рубрика «Книги». Але ж анонс багатообіцяючий, правда? Крім того, перелік рубрик не є вичерпним. Читайте на Читомо також розділи «Фетиш», «Епічний герой», «Діалоги», «Лабораторія», «6699» (здається, ці милі кожному еротоману цифри мають означати лапки), «Книжки-фріки», «На виданні», «Мальована історія», «Місця». І вже звідти дуже складно вилізти. Абсолютно шикарні матеріали про закладки до книг; «Мистецька смерть старих газет - Art-recycling, або На паперовому безриб’ї і серветка – папір» – це взагалі екстаз. Що ж тоді казати про книжкову камасутру??! А такі матеріали, як оповідь про гуцульську мисткиню Параску Плитку-Горицвіт чи інтерв’ю з головним редактором львівського соціокультурного видання “Просто неба” Мар’яна Соха, потрібні сьогодні як повітря. І дуже приємно, що творці «Читомо» знайомлять нас із зразками іноземного книжкового мистецтва, яке є модерним, динамічним, сміливим, в якому часто руйнуються стереотипи. Я надзвичайно люблю українську школу ілюстрування, і радянську, до речі, теж, та вважаю вкрай необхідним сучасному ілюстраторові та й просто фанатові книги бути в контексті світового книжкового мистецтва. Дуже оригінальною є і рубрика, де відомості оформлені у вигляді цитатника; уже можна прочитати про кавер-арт (мистецтво обкладинки) та радянські мистецькі закони. Ці матеріали оформлені дуже гарно і стильно, але, щоб прочитати фрагменти радянських законів довелось напружувати очі і збільшення не дуже допомагало, арт переміг зручність читання…Ну і анонс статті про бібліотеку «Молода гвардія» виглядає ось так: «Вид книгозбірня Клас молодіжна книгозбірня Родина МСБМ (міська спеціалізована молодіжна бібліотека) Назва «Молода гвардія». Гадаю, розділові знаки, а краще – зв’язний текст поліпшили б сприйняття цього тексту. Та ці незначні недоліки дуже легко виправити, тож не буду прискіпливою. В цілому ж сайт зроблено ексклюзивно, самобутньо, свіжо, стильно. Тому робимо закладку і читаємо «Читомо»!
Відповісти на статтю

А. | 03.10.09 08:44:16

А чий це сайт? Бібліотеки? :)

Оля Ренн | 05.10.09 22:06:08

От власне, що ще один недолік - сайт "не представлений", немає інформації про творців. І судячи з інформативного наповнення це ЯВНО не бібліотека :)

Галя Листвак | 08.10.09 17:58:22

Сайт дійсно дуже класний: і наповненням, і дизайном, і навігацією. А деякі дрібні недоліки легко виправити. Це проект студентів КНУ ім. Т. Шевченка, що почався як наукова робота - сайт «про красиві книги» - і переріс у реальний ресурс, який зачіпає ду-у-же багато аспектів книги і всього, що довкола неї.
До речі, презентація «Читомо» у Львові відбулася в УАД 12 вересня в рамках цьогорічного Форуму.
Відповісти на статтю