Новинка для читача. Електронний папір... або книжка і газета без паперу
displaysearch.com, wirtualnywydawca.pl | 30.08.09 15:48:45
Нещодавно англійська компанія Display Search, яка займається ринковими дослідженнями зробила цікавий прогноз, який стосується ринку паперу. Такий прогноз не перший на шляху змін у формах видавничої продукції, розповсюдження текстової і зображувальної інформації, однак наразі компанія на основі продажу електронних зчитувачів інформації зробила висновок, що вже дуже близько ми підійшли до революційних змін у видавничих технологіях і що на ринку щонайменше пресовидання вже назрівають серйозні зміни.
Мова наразі іде про так званий електронний папір, тобто матеріал, який здатний змінювати колір під дією відповідних впливів.
Синтетичний аркуш, картка, яку можна складати чи скручувати, здатна одна замінити цілий товстий том, або ж об’ємну недільну газету. Під’єднана до інтернету (а це тепер дуже просто і легко), або ж до іншого відповідного пристрою, вона здатна відтворювати великі текстові масиви. Більше того, у неї в запасі можливі доповнення відео- і аудіонформацією. Відтак книжка чи газета може стати звуковою і ілюстрованою відеоінформацією. Чудодійні газети зі світу чарівників з фільму про Гаррі Поттера не такі вже і чарівницькі.
Однак у серйозної компанії погнози не щодо чудодійності, а інші. Наприклад, наявний на ринку зчитувач електронних книг нині продається все більше. До 2018 року продаж таких пристроїв має перевищити 77 млн. Це виходячи з того, що електронні зчитувачі загалом показують тенденцію до 50%-го щорічного зростанні продажу, тобто якщо суми продажів поточного року сягне 431 млн доларів, то до 2018 загальна сума продажу зросте до 9,6млрд доларів США.
Звичайно, тенденції тенденціями, однак вирішувати будуть читачі. І не всі такі виражені у графіках тенденції продажів можуть справді вказати на те, що ми з вами відмовимося від традиційних газет чи журналів. Однак практика показує, що розвиток так званого мобільного зв’язку, впровадження в нього технологій інтернету, все зростаюче звикання до сприймання інформації з екрану цілком може призвести до того, що читачі почнуть обирати саме такі форми отримання інформації.
Причому мова йде про гнучкість у сприйнятті нового не теперішнього покоління читачів, які вже до чогось звикли, а тих, які поки що навчаються у молодших класах школи. Отож можна замислитися над тим, якою може стати книжка чи газета при застосуванні інтерактивних технологій користування інформаційними каналами вже за десятиліття. Якими можуть стати бібліотеки і користування бібліотеками....
Хоча... навіть незважаючи на такі швидкі темпи розвитку сучасних технологій, важко повірити, що зміни здатні прийти аж так швидко. Особливо щодо книжки, яка існує у своєму традиційному папірусному, пергаментному, паперовому, рукописному друкованому вигляді два тисячоліття.