Молоді чернівецькі письменники у Львові ділилися досвідом промоції мистецтва у ЗМІ
http://zik.com.ua/ | 09.07.09 17:44:31
8 липня у кав’ярні «Кабінет» у Львові відбулася зустріч для журналістів та літераторів на тему «Молодіжне мистецтво та українська література: досвід промоції у ЗМІ». Експертами події були: письменниця, літературознавець, арт-директор «Literatur Cafe» Христя Венгрик та письменник, тележурналіст, арт-директор «Literatur Cafe» Сашко Горський.
Семінар є третім проектом журналу «Ї». Організовано його за підтримки мистецького об’єднання «Дзиґа». Організатори, зокрема експерти, мали за мету поділитися досвідом промоції творчості молодих людей за допомогою ЗМІ.
Як розказав Сашко Горський, їхня діяльність розпочалася з організації невеликих літературних вечорів, які мали перерости за межі Чернівців. З самого початку співпрацювали з владою, різноманітними кав’ярнями та талановитими молодими людьми.
Також власним коштом видали антологію. Не нехтували участю й у заходах, організованих іншими. Проводили літературні вечори, де автори читали свої твори, і це супроводжувалося невеликими театральними постановками. Кошти переважно виділяла адміністрація міста.
З 2 червня започаткували «Літературні вівторки», які проводять в одній з чернівецьких кав’ярень. Вечори проводять тематичні: японської поезії, польської літератури, еротичної літератури (на одному з них була присутня Дзвінка Матіяш). Наступним буде вечір французької літератури, на якому очікують Євгенію Конаненко – перекладача французької літератури.
Також на зустрічі показували кадри із телепрограми «Експромт», якf виходить на ТК «Буковина», куди запрошують молодих митців. На програму запрошують митців різних сфер: фотографії, літератури, короткометражних фільмів тощо. Зараз планують заснувати свій сайт «Квадрат».
Христя Венгрик розказала про свою власну творчість, жалілася на те, як чернівецькі журналісти не завжди її об’єктивно оцінювали.
Також експерти дали кілька практичних порад щодо піару молодих творчих людей. Зокрема вони вважають, що варто подію зробити такою, щоб на неї не можливо було не піти. Слід використовувати соціальні мережі для залучення якомога більшої кількості людей. Не слід наголошувати на різності кожного з митців. Має бути якнайкраща співпраця, щоб середовище, зокрема Чернівців, виходило за свої межі і зливалося з іншими.