Заключна частина дослідницької трилогії О.Забужко

Книго-виставка > Презентації

Заключна частина дослідницької трилогії О.Забужко

price.knyhobachennia.com | 14.10.07 18:25:02

Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ\'я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю берегли “таємні товариства” малоросійських дворян XIX ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Чи й справді українці — це “селянська нація”? В чому різниця між демократією і хамократією? В чому полягав модерний “український проект” і чи вдалося нам його реалізувати?..
Нова книжка провідної української письменниці, підсумковий плід її багаторічних роздумів — це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає розкритий О. Забужко “код Лесі Українки”. Аристократка і єретичка, спадкоємиця древнього лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції, ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці — в Україні незалежній. Чому? Відповіддю на це питання стає велика історична драма «прихованої війни», яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному й історичному матеріалі, відновлює на повен зріст.
Це не лише фундаментальна історико-культурна студія чи вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга про наше сьогодення — про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і забуття багатовікової лицарської культури...

Забужко, Оксана Notre Dame d\'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій. — 2-е вид., виправл. — К.: Факт, 2007. — 640 с.; іл. — (Сер. «Висока полиця»).
ISBN 978-966-359-160-5 ISBN 966-359-091-0 (серія)
Відповісти на статтю