Книга на особливо важливих 40 днів...

Книго-виставка > Презентації

Книга на особливо важливих 40 днів...

Свічадо | 05.03.11 17:31:00

Антоніо Джентілі. Хліб і вода (Практичні поради на Піст) -- Львів, Свічадо, 2011 р. -- 168 с.

Піст є чудовим і добре впливає на здоров’я! Не віриш? Однак це саме так!
Італійський монах і автор книжок на духовну тематику Антоніо Джентілі у своїй книжці розкриває мету посту – навернення серця й зміну життя – і наголошуєна позитивних наслідках посту для здоров’я. Автор пропонує повернутися до правильного харчування, дає практичні поради щодо очищення організму, рекомендує фізичні й дихальні вправи.
Коли читаємо, що в результаті хвороб, спричинених добробутом, гине більше людей, аніж під час воєн, і що мільйони людей у світі переїдають, харчуючись нездоровою їжею, то розмови про піст викликають посмішку. Та все ж ця практика, яка в середовищах різних релігій має давні традиції, є не лише природною потребою, а й терапією душі, оскільки, виявляючи стриманість у їжі, ми починаємо бути спраглими Бога.

....Ця користь стосується не лише фізичного здоров’я та втрати ваги. Джузеппе Кокка, лікар, що є представником природної медицини, твердить, що «піст робить нас красивішими. Шкіра зволожується, зморшки розгладжуються, очі стають променистими, а ми почуваємося сповненими енергії. Після закінчення посту змінюється наше життя. Важливо витримати перші три дні, почуття слабкості, кризу, пов’язану з виведенням токсинів, і, звичайно ж, голод. Однак третього дня голод зникає, і ми починаємо відчувати, що нас переповнює фізичне й психічне здоров’я».
Психічне здоров’я, на думку прихильників посту, є результатом того, що кров, яка зазвичай потрапляє до мозку переповнена токсинами, під час посту очищується від отрути. Маріяґрація Парізі, лікар-психосоматик, твердить: «Чимало прихильників посту кажуть, що в них бувають видіння. Це – просвітлення, які відбуваються внаслідок підсвідомого налаштування: релігійній людині притаманна містична надчутливість; в особи, яка концентрується на роботі, виникають ґеніяльні ідеї, котрих вона ніколи раніше не мала; людина, для якої характерне самоспоглядання, починає розуміти, в чому полягають її проблеми й слабкості. Насправді за допомогою посту можна досягти виняткової ясности розуму й розвинути свої відчуття, передусім нюх, але також і смак, дотик, слух, зір. Фактично внаслідок поєднання позитивних фізичних і психічних результатів посту, які, зрештою, нерозривно пов’язані між собою, в людини, котра постить, складається враження, що вона бачить не лише навколишню дійсність, а сфери поза нею».....

Зміст книги:

Вступ
Частина I
ТЕОРІЯ ПОСТУ

I. Піст: природна потреба й релігійний досвід
II. Характеристики посту
III. Мінлива доля посту

Частина II
ПРАКТИКА ПОСТУ

IV. Піст – дорога до цілковитого зцілення
V. Що відбувається під час посту
Підготовка
Поради, як правильно постити
Самостійний піст
Перехід через пустелю
М’якші форми
Постити, харчуючись
Практичні вказівки
24- або 36-годинний піст
Триденний піст
4–10-денний піст
Досвід
Що слід робити, а чого не можна
VI. Піст – фізіологічний відпочинок
Піст і виснаження
У випадку хвороби
Хронічні хвороби
Тривалість посту
Детоксикація
Відновлення харчування
Протипоказання
Для читання й роздумів
Похвала стриманості
Піст – аскеза потреби й виховання прагнення
Треба постити, ведучи внутрішню боротьбу й споживаючи відповідні харчі

Частина III
ПІСТ ЗА СТОЛОМ

VII. Духовна природа процесу споживання їжі
Сядьмо до столу
Рамка 4. Декалог їдальні

Частина IV
ПІСТ ПОМІЖ РЯДКІВ

VIII. Афоризми про піст

ДОДАТКИ
I. Для «Тижня посту й медитації»: духовні, фізичні й дихальні вправи
II. Очищувальні процедури перед початком посту
III. Поєднання харчів
Відповісти на статтю