Відкритий читацький рейтинг «Читають усі»

Дайджест > Що почитати

Відкритий читацький рейтинг «Читають усі»

За матеріалами сайту "Буквоїд" | від 18.11.11 11:04:02 | | 07.12.11 19:09:06

Сайти «Автура», «Буквоїд» та інтернет-платформа Obreey запустили на Facebook читацький рейтинг «Читають всі», метою якого є визначення найкращих книжок, виданих в 2011 році.
Без сумніву, проблема читання в Україні є надто відчутною, щоб її могли легко обійти бодай ті, хто зацікавлений у збільшенні придбання книжок. Вже не кажучи про державу (у виразі тих чиновників, що уже понад 17 років керують тою державою), якій, здається, цілком байдуже, що в Україні читають, і чи взагалі читають, врешті, чи мудрішають, чи тільки за край світа заглядають за заробітчанською копійкою...
Здавалося б, рейтинги того читання – річ маленька у загальному потоці можливого впливу на розвиток читання, а відтак купування книжок, або хоча б знання про те читання, однак дуже потрібні. Тому не можна оминути цього способу стимулювання інтересу до книжки. А також і для виявлення загальної картини того, що читають. Навіть при тому, що розгорнутий проект стосується нині головним чином «відвідувачів», по-перше, інтернету, по-друге, книжкових сайтів, по-третє – мережі «Фейсбук».
Так виходить, що допомагати читанню і вивченню читання мусять ті, хто просто любить книжку, а не ті, кому залежить на її впливі на «розум» держави, а також не зовсім ті, кому залежить на її продажу.
Тому обома руками навіть своїми малими силами готові підтримувати такі ініціативи, залучатися до них, а також і закликати до формування таких напрямків досліджень і впливу – усі засоби масової інформації, особливо друковані.
На жаль, у пресі (навіть «великій) такі рейтинги, вже не кажучи про їх аналіз, чи бодай коментарі – дуже і дуже рідкі гості.
Ось посилання для участі у додаванні книжок і голосуванні на «фейсбуку»:

http://www.facebook.com/pages/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%8E%D1%82%D1%8C-%D0%B2%D1%81%D1%96/246177088770152

Як подається на «Буквоїді»: «До участі в рейтингуванні допускаються книжки українських авторів та зарубіжних авторів перекладених українською, видані цього року.
Пріоритетне право номінації отримали сайти - партнери проекту, які сформували стартовий список з 50 книжок. Після цього кожен користувач Facebook може додавати інші книжки, аж до максимальної кількості книжок у голосуванні - 100.
Щовівторка і щоп'ятниці о 13.00 відбуватиметься «френдоцид» - з рейтингу видалятимуться 20 останніх книжок і відкриватиметься додавання нових претендентів.
Співорганізаторами «Читають всі» можуть стати сайти та блогери, котрі готові інформаційно готові підтримати проект і розмістити на своїх ресурсах банер рейтингу на увесь час голосування.
Проект стартував 16 листопада. Оголошення переможця - 19 грудня.


Без сумніву, не все «грає» у цьому голосуванні, далеко не все «тішить» (наприклад, вживання словосполучення "найкращих книжок"), але... почнемо з такого. Перша спроба, яка може вилучити з обігу менш вдалі, або взагалі «ніякі» рейтинги і конкурси, або ж принаймні доповнить те, що є...
Наприклад, недавні спроби певних інших способів рейтингування на одній зі сторінок «Української правди» теж не надто успішні, однак є, і це добре!

До того ж... дуже цікавими будуть і результати. ПРичому навіть не в виборі книжок, бо тут можна вже щось передбачити, а у кількості учасників і взагалі кількості книжок.
Уже починаємо слідкувати! :)
І ще..
Ця інформація була розміщена свого час у нас на сторінці "Новин", однак у цьому розділі зявилося стільки інформації в коментарях, що ми вирішили перетворити її на додатковий дайджест. Адже скоро новинка перестане бути новинкою, а дайджест із того, що і як пишуть про книгу на наших книжкових інтернет-ЗМІ, залишиться. Цікаво ж...
І дякуємо за таку ідею!
Відповісти на статтю