Вийшла у світ

Новини > Книжкові

Вийшла у світ "Критика прози"

Видавництво "Грані-Т" | 13.03.11

Видавництво "Грані-Т" випустило у світ видання, що може потішити не тільки чималу кількість шанувальників сучасної української літератури, але і усю старшокласницьку, студентську і викладацьку масу, що займаєтьяс питаннями, дотичними до літературознавства. За повідомленням сайту видавницва -- це "свого роду путівник стрінками сучасної прози. Автори книжки – фахові літературознавці, працівники відділу критики Львівського відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України – аналізують найцікавіші, на їхній погляд, прозові книжки, які вийшли в Україні протягом останніх п’яти років. У поле їх критичного зору потрапили нові твори Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Григорія Гусейнова, Галини Пагутяк, Олеся Ільченка, Сергія Жадана та інших провідних письменників, які визначають обличчя сучасної української прози, а також деякі цікаві перекладні видання, які варто прочитати зацікавленим українським читачам.

Новини > Книжкові

Письменник Марек Краєвський запатентував ім’я головного героя своїх повістей

http://zaxid.net/ | 16.07.09

Автор кримінальних повістей про комісара німецької поліції Ебергарда Мокка Марек Краєвський запатентував ім’я головного героя своїх книжок.
Як повідомив Марек Краєвський, до такого кроку його спонукало видання у світ книги "Бреслау Forever" його колеги, іншого вроцлавського письменника Анджея Зємянського. Марек Краєвський закинув Анджею Зємянському спробу літературної крадіжки. Як зазначив Краєвський, використання назви Бреслау у повісті одразу асоціюється у читачів із його кримінальними повістями.

Новини > Книжкові

В Україні очікується путівниковий бум

http://culture.unian.net/ | 09.07.09

В Україні очікується путівниковий бум, на виході – серія автомобільних путівників.
Видавництво «Картографія» презентувало нову серію путівників по Україні. Оновлені видання в одній із київських книгарень представив сам автор Андрій Івченко.

Новини > Книжкові

Весняний номер альманаху сучасної української літератури «Нова проза»

Ю. Сичук | 05.05.09

У 13-му томі підбито підсумки минулого року, а саме лауреатами премії часопису за найкращу публікацію стали: Наталя Добжанська (м. Луцьк), Владислав Івченко (Владюша Бар-Кончалаба) (м. Суми), Ольга Смольницька (м. Сімферополь).
У новому номері представлені твори: повість-колаж Юрія Власішена (м. Одеса) «Апокаліпсис учора, або Ран-Мон»; «Маленька повість» і «Щоденник снів» галичанки Ксенії Левків; оповідання Дмитра Мойсеєва (м. Херсон) «Під чистим небом»; підбірка оповідань львів’янки Анни Рибалки; повість Алли Рогашко (с. Верба на Рівненщині) «Благословенні дощем»; а також повість Ігоря Скрипника (м. Тлумач) «Острів», оповідання «Пояси шляхтича Рога» і «Перетворювач думок». Поетичні сторінки презентує лучанка Марина Ковальчук.
Редакція й надалі чекає на нові цікаві твори молодих авторів за адресою:

43020, м . Луцьк, а/с 76,
або
E - mail : Novaproza@ukr.net
«Пів’яблука» – здійснення жіночих мрій

Новини > Книжкові

«Пів’яблука» – здійснення жіночих мрій

Ольга Ренн | 09.03.09

Роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука» в мережі уже встигли «охрестити» українським аналогом відомого серіалу «Секс і місто», і це, безперечно, підігріло інтерес публіки до чергової коронованої книжки. Я не стала винятком, одразу захотіла її прочитати! Бо, як на мене, культовий для багатьох жінок різного віку, соціального статусу, професій і т.д. серіал таки вартий наслідування (Метикуваті сусіди вже давно «склепали» свою версію у вигляді кіномила «Бальзаківський вік, або всі мужики сво…»). І хоча роман «Пів’яблука» не переміг у конкурсі «Коронація слова», він так сподобався директорові видавництва «Нора-друк», що все-таки був відзначений оргкомітетом у номінації «Приз видавничих симпатій» (запроваджено вперше) та увійшов до серії «Популярні книжки».
Піст із видавництвом

Новини > Книжкові

Піст із видавництвом "Свічадо"

http://www.svichado.com | 04.03.09

...Через піст тіло стає храмом Святого Духа, куди Він може сходити. Людина належить Господеві не лише душею, але й тілом. Ми є нашим тілом, але маємо не лише тіло. І коли хочемо відкрити себе Богові, то необхідно тілесно підготуватись до цього. Піст “освячує тіло й приводить його перед престіл Господній”. Він освячує нас присутністю Небесного Отця, залишає відкритою рану, котра спрямовує наш рух до Бога, застерігає, щоб ми не шукали задоволення своїх прагнень необачно будь-де, серед людей чи у мінливій красі цього світу. Піст боронить нас від необдуманого маскування цієї рани фальшивими задоволеннями, дозволяє нам відчувати тілесно наше найсокровенніше покликання — йти Божою дорогою, бо тільки Господь зможе дати нам внутрішній спокій...

Грюн, А. Піст – Львів, “Свічадо”, 2006 – 56 с.
ISBN: 966-8744-07-1

Довідка про автора: Ансельм Ґрюн (народився 1945 року) – монах і економ бенедиктинського монастиря Мюнстершварцах, є духовним провідником і порадником багатьох людей і належить до найпопулярніших християнських авторів сучасности.

Зміст книги: Вступ.; 1. Прощення у ранній Церкві; 2. Піст як ліки для тіла і душі; 3. Піст як боротьба з пристрастями й пороками; 4. Піст і молитва; 5. Піст як шлях до просвітлення; 6. Піст сьогодні..
Малкович готує вишуканий сюрприз – поетів на тканині

Новини > Книжкові

Малкович готує вишуканий сюрприз – поетів на тканині

http://culture.unian.net/ | 03.02.09

Засновник і директор першого в Україні приватного дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», редактор і письменник Іван Малкович планує видавати серію творів українських і зарубіжних поетів на тканині.
Книга Захер-Мазоха «Венера в хутрі» вийшла в українському перекладі

Новини > Книжкові

Книга Захер-Мазоха «Венера в хутрі» вийшла в українському перекладі

http://culture.unian.net/ | 03.02.09

В Івано-Франківському культурно-мистецькому центрі «Є» в українському перекладі презентували книгу австрійського письменника, уродженця Галичини, Леопольда фон Захер-Мазоха «Венера в хутрі».
Переклала знамениий твір львів’янка Наталія Іваничук. До збірки Леопольда фон Захер-Мазоха «Венера в хутрі» увійшли три повісті: «Дон Жуан з Коломиї», «Венера в хутрі» та «Місячна ніч», які принесли автору визнання.
Галактики... війни... свобода вибору і мораль...

Новини > Книжкові

Галактики... війни... свобода вибору і мораль...

власна | 24.11.08

Сьома Альдебарана... Далека планета, де немає чужого болю і скорботи, чужої радості і щастя, де усе підпорядковане мудрим порадам електронного Моралізатора, базоване на біблійних засадах та витримане в ідеях інтернаціоналізму.
І якщо з'являється ворог - він не лише твій, він - ворог народу. А майбутнє народу - це повна жертовність...

Литовченко Т. Приречений жити: Роман. — Львів: Видавничий дім «Панорама», 2005.- 256 с.
ISBN 966-8084-56-X
ГУЛАГ очима іноземного священика

Новини > Книжкові

ГУЛАГ очима іноземного священика

price.knyhobachennia.com | 22.06.08

Документальна розповідь про страждання цивільного населення Німеччини під час Другої світової війни. Автор книжки, католицький священик, був разом з іншими жителями Східної Пруссії депортований в радянські табори примусової праці за Полярним колом. Незважаючи на заборони й приниження, важкохворий Гергард Фітткау спільно зі священнослужителями інших конфесій і за колючим дротом продовжував мужньо нести високу місію пастора. Пережити тяжкі випробування того часу йому допомагала глибока віра.
Автор з приязню та співчуттям відгукується про представників інших народів, у тому числі й українського, з якими йому судилось зустрітися на перехрестях невільницьких шляхів.
Книжка вперше з'явилася друком 1957 року й відтоді витримала понад десять німецьких видань, її перекладено одинадцятьма мовами, серед них англійською, польською та російською. Спогади Гергарда Фітткау українською мовою, безперечно, посядуть помітне місце серед набутків вітчизняної літератури на таборову тему.

Фітткау Г. Мій тридцять третій рік. Спогади східно-прусського священика – в’язня ГУЛАГу. - Луцьк, ВАТ “Волинська обласна друкарня”, 2008 р. – 246 с.

ISBN 978-966-361-254-6
1 2 3