Стрілецькі світлини від Святослава Липовецького, або весняна ластівка Видавничої компанії «АРС»

Критика, рецензії

Стрілецькі світлини від Святослава Липовецького, або весняна ластівка Видавничої компанії «АРС»

Оксана Думанська | 07.03.12 18:23:14

Стратегія практично кожного видавництва -- раніш! – полягала в тому, щоб перша книга якнайшвидше поширилася серед читачів і принесла хоч якийсь прибуток. І видавець обирав цей шлях дрібних кроків до великого успіху під гаслом: «Спочатку зароблю гроші на «дешевняку», а потім візьмуся за щось вартісне». Комусь пощастило, а хтось так і лишився з недбало оформленими і недбало написаними текстами, які так і не стали книгами.

Видавнича ж компанія АРС, тільки-но народжена, пішла іншим шляхом: довести читачам, що недаремно обрала собі таку назву. Своє перше видання – упорядкований Святославом Липовецьким фотоальбом з історичними довідками-коментарями – «Обличчя звитяги» готувала довго, ретельно, без поспіху. Звісно, світлини, яким майже сто років, потрібно було добре опрацювати, щоб вони «дивилися» на чорному тлі сторінок і створювали враження присутності в нашому часі. Безсумнівний майстер цієї справи Георгій Бегляров разом із сином Антоном доклався до відновлення образів – портретів та жанрових світлин, і в цьому виявилася ще одна риса нової видавничої структури: не економити на новітніх технологіях, співпрацювати з авторитетними дизайнерами.
Цю книгу важко оминути, бо з обкладинки просто вам в очі дивиться Осип Квас, хорунжий УСС, командир кулеметної сотні, випускник Львівської політехніки, народжений у Львові 1891 року. Він уособив ту українську інтелектуальну молодь, що створила цілий пласт стрілецької культури, який і породив активну діяльність українців в умовах бездержавності – руханкові гурти, народні театри, читальні, курси для неписьменних, кредитні спілки і, до слова, нову видавничу справу!
Набридла порада «книга – найкращий подарунок» знову актуальна завдяки Видавничій компанії «АРС» та Святославу Липовецькому, бо «Обличчя звитяги» -- саме те видання, без якого ви не можете себе вважати українцем.
Відповісти на статтю