Новини

У Кракові відкривається 16-й ярмарок книги

За матеріалами польських ЗМІ | 23.10.12 21:25:34

Як уже повідомлялося, в Кракові 25-28 жовтня відбудеться книжковий ярмарок. А разом з ним і «великі літературні дебати». Дещо схоже із Львівським форумом, але...
Наразі (ще ці останні дні перед виставкою) видавництва скликають на свої стенди гостей рекламними розсилками в інтернеті. Звичайно, ж головним чином очікуються відвідувачі з Польщі, бо виставка не «крайова», хоча теж називається «міжнародною» (бо чимало учасників з-за кордону. Благо, у Польщі відстані не такі великі та й життя для місцевих подорожей легше, отож полякам, якщо захотіти приїхати, то не надто надкладно.
Що можемо порівняти із форумом видавців у Львові? Власне, поки що і головним чином, кількісні і деякі потенційні якісні показники. Бо ж виставка ще не почалася, а здійснюється тільки рекламна «артпідготовка».
На сьогодні зареєстровано 562 учасники (на сайті ярмарку кажуть, що кількість рекордна). «Роздавати автографи» і спілкуватися з читачами прибудуть близько 500 авторів.
Виставка буде мати і декілька спеціалізованих секцій (салонів) – видавців вищої школи, природничої книжки, католицьких видавців, нових медіа, «мала батьківщина».
Відбудеться щонайменше 8 конкурсів, серед яких декілька іменних, а також конкурси «Редакційно досконалих видань», «Кращих начальних видань», «Кращого інтернет-сервісу про книжку», і навіть буде презентовано «Рейтинг польських книжкових друкарень».
Більшість видавництв організовують презентації і зустрічі, однак кількість таких заходів не підраховується. Зате анонсується так звана «Супутня програма», яка вміщує чотири головних напрями – присвячений дітям, присвячений видавничо-книготорговельній галузі, присвячений новим медіа, а ще (що особливо цікаво) – так званий і вже згадуваний «Салон малої вітчизни», що пропагує культуру певного регіону Польщі (цього року – Підгалля, м. Закопане)
Традиційно: семінари, круглі столи, конференції, дискусійні клуби тощо.
Також частина заходів, яку будуть супроводжувати виставку, відбуватимуться в інших закладах, тобто поза місцем ярмарку. Іншими словами, житимуть паралельно.
Правду кажучи, якщо спробувати порахувати ці заходи, то виглядає, що кількість їх ( навіть якщо уникнути підрахунків презентацій видавництв, які будуть відбуватися на стендах і поза ними), значно менша за Львівську, а якщо спробувати проаналізувати назви заходів і спів ставити з організаторами, то ця програма виглядає дещо скупішою і навіть менш «галузево спрямованою», може, більш «бібліотечною». Але це тільки на око і тільки з огляду на пропоновану програму, бо ж виставка ще й не почалася.
(Можете спробувати самі, зайшовши на відповідний сайт http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/16-targi-ksiazki-w-krakowie/program-towarzyszacy/spotkania-poza-terenem-targow.html ).

Цікаво, що виставка має свою щоденну безплатну газету-бюлетень, у якій щодня інформує про нові події, а ще відома у Польщі «Газета виборча» публікує перелік учасників, і їх розташування на стендах, аби відвідувачам легше було їх знайти. (У нас на Форумі цю функцію поки що виконує виставкове видання «Програма заходів...»).
Цікаво подивитися на представництво на виставці (хоча б географічно, бо за тематикою чи особливостями, не можемо, оскільки Польський ринок не знаємо близько).

Основні міста-видавці (за кількістю представлених учасників):

Варшава – 184
Краків – 156
Познань – 37
Вроцлав – 15
Лодзь – 10
Гданськ – 9
Кєльце – 7

Якщо врахувати те, що Краків після Варшави традиційно вважається другим містом, свого роду теж своєрідним центром освіти і культури, зі своїми традиціями і можливостями, то очевидна перевага Варшави і Кракова у представленні. Хоча треба додати, що не показані тут міста (не особливо хотілося рахувати одиничні чи і кількаразові представлення), які інколи можна прирівняти до наших районних, але які теж беруть участь у ярмарку, маючи свої видавництва. У нас, без сумніву, видавничими є в переважній більшості тільки обласні центи, та й то не всі можуть представити бодай якусь відчутну кількість видавництв. А щодо райцентрів, то... згадується тільки Дрогобич. Який і райцентром інколи не повертається язик назвати завдяки, щонайменше, університету, який там працює. (Знову ж таки уточнити собі всі назви і дані можна на сторінці http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/16-targi-ksiazki-w-krakowie/lista-wystawcow-16-targow-ksiazki-w-krakowie.html )


Зарубіжних учасників ярмарку – 37.

За країнами і за кількість представлень вони розподіляються так: Бельгія (3), США (1), Великобританія (11), Німеччина (6), Італія (3), Фінляндія (1), Швейцарія (1), Чехія (2), Австрія (2), Данія (1), Ірландія (1), Іспанія (3).

(Зарубіжних представників ми вибрали зі списку і подаємо нижче).

Українських видавництв тут годі шукати – нема.
Мабуть, нема сенсу їхати.
Зазвичай якщо їздять до Польщі, то до Варшави. На весняну виставку.

Спитаєтеся, чи торгують на Краківському ярмарку книжками?
Торгують, ще й як.
Однак видавництва, запрошуючи до себе на стенди, оголошують, що продаватимуть книжки зі знижками – від 10 до 30 відсотків. Різні по-різному.

А ще ярмарок у Кракові «йде у місто». Власне, оголошується, що у місті в цей час відбувається свято книги, до якого намагаються залучити всіх!

Тепер вам вирішувати, що подібно, а що різне.
Хоча б за цим маленьким представленням. :)

Перелік зарубіжних учасників 16 Краківського ярмарку книги:

1. Beta Plus, Termuninck, Belgia
2. Braun Verlag, Salenstein, Szwajcaria
3. CPI Moravia Books, Pohořelice, Czechy
4. daab, Kolonia, Niemcy
5. Dorling Kindersley, Londyn, Wielka Brytania
6. Eli Publishing, Loreto, Włochy
7. Freytag – Berndt, Wiedeń, Austria
8. Gestalten, Berlin, Niemcy
9. Gola, Bremen, Niemcy
10. Graspo, Zlin, Czechy
11. Harper Collins, Londyn, Wielka Brytania
12. Klopotek&Partner, Berlin, Niemcy
13. Kompass Karten, Innsbruck, Austria
14. La Spiga Modern Languages, Mediolan, Włochy
15. Laurence King, Londyn, Wielka Brytania
16. Lonely Planet, Londyn, Wielka Brytania
17. MAK Verlag, Bremen, Niemcy
18. Media Vaca, Valencia, Hiszpania
19. Michelin Cartes et Guides, Paryż, Francja
20. Monsa, Sant Adria de Besos, Hiszpania
21. New Era Publications – L. Ron Hubbard, Glostrup, Dania
22. OQO Editora, Pontevedra, Hiszpania
23. Paperblanks – Hartley&Marks Publisher, Dublin, Irlandia
24. Penguin, Essex, Wielka Brytania
25. Phaidon Press, Londyn, Wielka Brytania
26. Random House, Londyn, Wielka Brytania
27. Rockport/Rotovision, Londyn, Wielka Brytania
28. Rough Guide (Pearson Company), Londyn, Wielka Brytania
29. St. Michel Print, Mikkeli, Finlandia
30. Tabacco Casa Editrice, Tavagnacco Udine, Włochy
31. Tecnodidattica, San Colobano Certenoli, Włochy
32. Tectum Publishers, Antwerpia, Belgia
33. teNeues, Kempen, Niemcy
34. Thames&Hudson, High Holborn, Wielka Brytania
35. Vivayas, Londyn, Wielka Brytania
36. Yoyo, Olen, Belgia
37. YoyoJam, Fort Valley GA, USA
Відповісти на статтю