Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 20.09.12 18:00:57

24-30 вересня у львівській книгарні "Є" відбудуться такі заходи:
24 вересня (понеділок), о 17.00:

презентація книжки польського кінорежисера Януша Маєвського
“Ma a Matura. 1947” (“Гімназійний випускний 1947”) за участі автора (спільно з Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові).
Януш Маєвський (нар. 1931 року у Львові) — польський кінорежисер, драматург, сценарист.
Герой презентованої книги — Людвік, якого змалечку обкрадають двоє окупантів — Німці та Совєти; Людвікову родину позбавляють маєтку, близьких, примушують утікати та переховуватись. Кінцем цієї мандрівки стає Краків часів кінця війни. Для 14-літнього героя саме з цього моменту починається боротьба. У новій гімназії йому доводиться змагатися за визнання серед учнів та вчителів, опановувати зовсім нові для себе почуття до дівчат та глибоку відразу до конституйованої брехливої народної влади. Доля випробовує його на зрілість ще задовго до гімназійного випускного.
Настільки майстерно змальована історія могла вийти лише з-під пера видатного режисера, адже книжка, яка є художньою біографією, розповідає про життя автора від його народження у передвоєнному Львові, аж до закінчення гімназії у Кракові в 1947 році. Емоції, побудовані на амплітудах трагізму та комізму, пронизуються описами забутих місць, дій та предметів. Вірність зображенню навіть найдрібніших деталей та багатство мовного простору передвоєнного багатокультурного Львова зачаровують.
Презентація відбудеться в рамках фестивалю сучасного польського кіно "Під Високим Замком 2012" (www.filmlwow.eu).

25 вересня (вівторок), о 18.00:

презентація українського перекладу книги Вітольда Шабловського про Туреччину “Убивця з міста абрикосів” (спільно з видавництвом “Темпора” й Польським Інститутом у Києві). Модератор — Лесь Белей.
«Убивця з міста абрикосів» — це репортажі польського журналіста про життя і культуру Туреччини. Розповіді про знакові постаті нової історії
Туреччини переплетені з описами модусів вівенді, стереотипів та комплексів, які побутують «над Босфором».
Вітольд Шабловський (1980 р.н.) – польський журналіст, репортажист. Пише для видання «Gazeta Wyborcza». Спеціалізується на турецькій тематиці. Його репортажі про Туреччину здобули серію нагород: «Премія Мельхіора» (2008), «Премія Amnesty International» (2008), «Премія Беати Павляк» (2011) .
Уся Туреччина розділена невидимою протокою. Вранці мої товаришки п’ють зі своїми хлопцями еспресо, їдять круасани і розмовляють про світову літературу. А по обіді одягають хустки і йдуть до бабуні на каву по-турецьки. Друзі беруть пиво і розважаються на дискотеці. Але як вип’ють — співають пісні двохсотлітньої давності. Переписують фільми про сміливців, яким не страшні ні Магомет, ні Аллах, але під час рамадану чемно постять. А коли в них трохи підростають сини, біжать робити їм обрізання. На консервативному сході я бачив імамів, що чіпляють біля мечетей прапори Євросоюзу. А магазини із вбранням для консервативних турчанок пропонують сексуальну білизну.
Вітольд Шабловський


27 вересня (четвер), о 18.00:

перше обговорення найпопулярніших книжок місяця “Сектор критики” за участі літературознавців Віктора Неборака й Ігоря Котика, яке надалі відбуватиметься щомісяця.
Тема першої розмови — книжки, що ввійшли до вересневої топ-двадцятки у мережі книгарень “Є”:
• Таня Малярчук “Біографія випадкового чуда”,
• Дзвінка Матіяш “Історії про троянди, дощ і сіль”,
• Мирослав Дочинець “Вічник”.


28 вересня (п'ятниця), о 18.00:

презентація меморіально-документального видання “Відпущення”, яке цьогоріч вийшло друком у рамках проекту «Україна активна: загоєння минулого» (спільно з міжнародною громадською організацією “Основи свободи”).
До книги увійшли 22 життєві історії, які було зібрано 2010-го року у 29-ти людей із різним культурним, мовним, ет¬нічним, р嬬лігійним, політичним та історичним підґрунтям з 13-ти населених пунктів ϳ⬬ночі, Півдня, Заходу та Сходу України. І це лише маленька частинка з мільйонів, на яких XX століття залишило свій відбиток, але які знайшли в собі сили повнокровно жити далі.
У програмі презентації заплановано спілкування та обмін думками на тему сприйняття історії, ставлення до неоднозначних подій минувшини, дискусія на тему загоєння минулого. Ми запрошуємо до зустрічі істориків, етнографів, активістів громадських організацій, а також тих, чиї життєві історії увійшли до книги “Відпущення”.
Проект “Україна активна: загоєння минулого” розпочався у 2010 році з літньої виїзної програми, під час якої було зібрано історії життя людей, які пережили трагедії минулого століття і залишились натхненниками у світі. Результати програми представлено у книзі “Відпущення”. Проєкт впроваджується Міжнародною громадською організацією “Основи свободи” за фінансової підтримки Міжцерковної організації з розвитку співпраці ICCO програми “Керк ін акціє” (Kerk in Actie).



***
Адреса книгарні "Є":
просп. Свободи, 7.
Вхід на заходи вільний.
Відповісти на статтю