Новини

Рейдерський напад на редакцію журналу «Всесвіт»?

Д. Дроздовський | 28.04.12 15:28:14

У четвер, 26 квітня, стався рейдерський напад на редакцію журналу світової літератури «Всесвіт» за адресою: вул. М. Грушевського, 34/1. Приміщення редакції розташоване в самому центрі Києва, навпроти Маріїнського парку, в кількох сотнях метрів від Верховної Ради України та Кабінету Міністрів. А отже, є ласим шматком для рейдерів.
Після рейдерської атаки редакція найстарішого українського часопису, який існує з 1925 року (біля витоків «Всесвіту» — Василь Еллан-Блакитний, Микола Хвильовий та Олександр Довженко), підготувала звернення до Президента України, а також до світової громадськості з проханням захистити журнал і його історичне приміщення, аби «Всесвіт» міг і надалі поєднувати Україну зі світовою культурою.
Журнал уже давно став справжнім «вікном у світ» іноземних літератур, він має потужні міжнародні контакти і є питомою частиною української культури. Читачі добре пам'ятають блискучі переклади романів «Сто років самотності» Габріеля Гарсіа Маркеса, «Хрещений батько» та «Останній дон» Маріо П'юзо, «Бунт розуму» Ірвінґа Стоуна, «Звіроферма» Дж. Орвела, твори Кафки, Беккета, Фолкнера, Джойса, Гемінґвея, бестселери Крісті, Кінґа, Доктороу та безлічі інших письменників, які вперше вийшли в перекладах українською мовою саме у «Всесвіті».
Ситуація з нападом на редакцію стала предметом широкої уваги з боку медіа, на підтримку редакції за одну добу надійшло більше сотні листів від державних діячів, науковців, журналістів, діячів культури та мистецтв. Станом на 28 квітня наявні два офіційних інституційних звернення на підтримку «Всесвіту»: від українського ПЕН-клубу та Національного університету «Києво-Могилянська академія».
«Цей напад не є поодиноким явищем в Україні. Під прицілом опинилася ціла низка осередків українського культурного життя та незалежної думки. Як відомо, злочинців упізнають за «почерком» їхніх злочинів: вжахнути брутальністю нападу, паралізувати роботу й так залякати обраних жертв, щоб вони визнали за краще поступитися – віддати приміщення, згорнути діяльність, зректися незалежної позиції. Творча інтелігенція України стривожена», — йдеться в заяві Мирослава Мариновича, Президента Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу.
«Національний університет «Києво-Могилянська академія» висловлює глибоке збентеження і виступає проти будь-яких антизаконних дій, спрямованих на знищення цього осередку культурного життя. Вимагаємо розслідування і висловлюємо свою солідарність із редакцією журналу «Всесвіт», що відстоює свої законні права», — зазначає в офіційному зверненні Володимир Моренець, виконувач обов’язків президента НаУКМА.

Про ситуацію, що відбувається навколо відомого журналу, про перебіг подій, пов’язаних із рейдерською атакою, розказали учасники прес-конференції: Олег Микитенко, шеф-редактор журналу «Всесвіт»; Дмитро Павличко, головний редактор журналу «Всесвіт» 1970-1978 рр., поет, герой України; Сергій Костянчук, юрист журналу.

Модератор прес-конференції — Дмитро Дроздовський, заступник головного редактора журналу «Всесвіт».

Відповісти на статтю