Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 31.03.12 18:03:08

2-8 квітня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
2 квітня (понеділок), о 18.00:
розмова “Будь мужнім. Поезія як подолання поразки. Навколо творчості Збіґнєва Герберта”.
У розмові візьмуть участь:
Андрій Павлишин, перекладач,
Віктор Дмитрук, перекладач,
Остап Сливинський, перекладач,
Анджей Дрозд, Консул Республіки Польща у Львові.


3 квітня (вівторок), о 17.00:
передвеликодній майстер-клас “НАПИШИ ПИСАНКУ”.
Майстер-клас проведе Оксана Наконечна.
Матимете нагоду не тільки навчитися писати писанки, а також дізнатися:
• як називається техніка, якою пишуть писанки;
• чому для писання писанок використовують бджолиний віск, а не парафін;
• що таке непочата вода;
• як правильно видути яйце.
Плата за матеріали — 30 грн (видуте яйце, писак, фарби).
Дітей до 10 років просимо брати участь у майстер-класі в супроводі дорослих.
!!! Кількість місць обмежена, тому просимо заздалегідь зареєструватись: тел. 235 73 68 або e-mail: ye.lviv@gmail.com.



4 квітня (середа), о 18.00:
презентація нової книжки Мирослава Дочинця “Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» (вид-во “Карпатська вежа”).
Криничар – духовний брат Вічника. Якщо Вічник – герой духу, мудрець гуманного егоїзму, то Криничар – герой духу і діла. Це захоплива сповідь безрідного байстрюка, що стає найбагатшою людиною Підкарпатської Русі, з якою рахується Будапешт і Відень. Щоб вижити, хлопчаком він почав з копання криниць, а докопався до дивовижних скарбів духовних, розгадав енергію грошей, завдяки чому перетворює довколишній світ і змінює людей. Відкриває їм принаду двох головних свобод – звільнення від страху і від злиднів.
Це книга про аромат Часу, Духу й Любові.


5 квітня (четвер), о 18.00:
лекція стипендіата Програми імені Фулбрайта 2008/09 Марії Титаренко «Американська Нова Журналістика: факт vs. фікшн».
Чи така вже й нова Нова Журналістика? Це паражурналізм, безладна проза чи неформат?
Modus operandi жанру. Факт чи фікція? Чому Тома Вулфа називали хамелеоном?
Чому губився Джордж Плімптон і соромилась Джоан Дідіон? Як Гемінгвей «зашивав» «дірки» в тексті? Що таке ґонзо-стиль Хантера Томпсона? Сім порад від Констанс Хейл. «Полювання» Тома Френча. Роман-репортаж Трумена Капоте = 6 000 сторінок записів за 5 років. Інтерв'ю як репортаж. У-у-у-у-х-х-х! та інший звукопис. Українські експерименти.
Розмову про Американську Нову Журналістику, історію її зародження, представників, правила жанру, сучасні дослідження в США, власний журналістський досвід в журналі ONE (Нью-Йорк) провадитиме Марія Титаренко, викладач кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Стажувалася на кафедрі німецької та слов’янської мов і літератур і на кафедрі журналістики у Pennsylvania State University (University Park, PA).


6 квітня (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки Анджея Хцюка “Атлантида. Місяцева земля” (вид-во “Критика).
Польський письменник і журналіст із кола паризької «Культури» Анджей Хцюк (1920–1978) народився та зростав у Дрогобичі, де був учнем і, згодом, молодшим товаришем Бруна Шульца, потім навчався у Львові, а після совєтського вторгення 1939 року покинув батьківщину, аби, помандрувавши світами, осісти в Австралії і стати одним із головних рушіїв і збурювачів культурного життя тамтешньої польської громади. Його мемуарні напівоповідання-напівесеї «Атлантида» (1969) і «Місяцева земля» (1972) вперше побачили світ у Лондоні й одразу здобули визнання читачів і нагороди польських еміґраційних осередків, а відтак витримали численні перевидання й переклади кількома європейськими мовами. Написані з теплим гумором і щемким сумом, ці зворушливі та барвисті розповіді про «Велике князівство Балаку» (тобто міжвоєнну Галичину), про його професорів і лахмітників, спортовців і літератів, вояків і крамарів, про його кам’яниці та копальні, нагробки та руїни, постали передовсім із потреби повернутися туди, куди повернутися немає змоги: події XX століття перетворили край Хцюкової молодости на історичну Атлантиду, затоплену в часі й у мороку центральноевропейської «кривавщини». Отож повернення можливе хіба що в спомині, у сповненій ностальгійної туги та іронічної рефлексії оповіді про той триб життя галицьких міст і містечок, що витворювався століттями завдяки сусідству різних народів, культур і релігій.
Для українського видання, що виходить у світ за сприяння Українського інституту Гарвардського університету, Польського інституту в Києві та Міжнародного фонду «Відродження», ці дрогобицько-львівські спогади віртуозно витлумачила й ретельно прокоментувала Наталка Римська. В майже потонулому материку «галицької говірки» вона зуміла віднайти напрочуд адекватні засоби, щоби передавати і рафіноване літературне мовлення модерного міського інтеліґента, і химерні балакові діялоги – мішанку польської синтакси, німецької та їдишської лексики, української морфології, ромської інтонації з присмаком вірменської ортоепії, яка дасть змогу нашому сучасному читачеві долучитися до незвичного та несподіваного, «інакшого» погляду на «іншу» Україну.


7 квітня (субота), о 18.00:
презентація першої прозової збірки відомого поета Андрія Любки “Кілер” (літературна аґенція “Піраміда”).
Модератор — Юрій Винничук.
Історії, які розповідає Андрій Любка, мабуть, схожі на ті, які Андрій розповідає своїй любці, – аби змусити ревнувати чи для того, щоби спокусити. Там присутня пристрасна еротична фантазія, яка не полишає його і в житті. Він то постає романтичним і наївним, то самовідданим і самовпевненим, то з головою пірнає у письменницькі пиятики, то перевтілюється в кілера й вилущує свої потаємні сни.



***
Адреса книгарні "Є":
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю