Новини

МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ «ЛІТЕРАТУРА. ДІТИ. ЧАС.», ЛІТЕРАТУРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДЛЯ ДІТЕЙ«ДИВОКРАЙ»

ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА | 17.05.11 21:18:20

ЛЬВІВ – ТЕРНОПІЛЬ – ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

1-5 червня заплановано здійснити широкомасштабний захід за участі чималої кількості навчальних і наукових закладів Західної України, який вмістить дві найбільші події:
- симпозіум до проблем літератури для дітей, у якому запланована участь і відомих українських і зарубіжних письменників, що пишуть для дітей, і науковців, педагогів, публіцистів, і видавців, і організаторів інтернет-видань для дітей і навіть представників місцевої влади, і
-- літературний фестиваль для дітей.

Захід відбуватиметься одразу в трьох містах. Заплановано доповіді українських і зарубіжних фахівців до найрізноманітніших тем дитячого читання і книговидання, найважливіші для сучасності проблеми теоретичного і практичного застосування. Обмін думками під час конференцій і неформального спілкування. У Тернополі відбудеться і книжкова виставка-ярмарок.
Разом з тим заплановано також і вільні дискусії, авторські читання, літературні конкурси, читацькі конференції і круглі столи...

Наведемо лише окремі приклади:

Круглий стіл «Інші/інакші, чужі/свої діти. Нова література для дітей та юнацтва» (Наталя Гевчук, Наталя Трохим, Уляна Гнідець)

Круглий стіл «Українська література для дітей та юнацтва – шляхи до світового визнання» за участю дитячих письменників, видавців, представників академічних кіл, психологів та психотерапевтів. (Ключовий доповідач: Катя Вібе (Мюнхен), Представник Міжнародної бібліотеки для дітей та юнацтва, координатор Міжнародного проекту з розвитку дитячої літератури східноєвропейських країн)

Круглий стіл «Дитяча книга як міждисциплінарний і транскультурний проект» (Модератор: Юрій Кучерявий)


Щовечора відбуватимуться
Ток-шоу «Дорослі питання до дитячих письменників»

наприклад: Тема: Герой нашого часу
(модератор Мар’яна Савка)
• Дитячий письменник у державі, якій він не потрібний: шлях від заручника ситуації до героя нашого часу (Мар’яна Савка).
• Традиційні і новаторські вектори промоції дитячої книги: від книгарні до соціальних мереж (Дмитро Капранов).
• Бестселер по-українськи, або Звідки взятися українській Джоан Роулінг (Андрій Курков).
• Покоління дитячих письменників: синхронія-діахронія (Маріанна Кіяновська).
• Шляхи просування української літератури для дітей на европейські терени - утопія чи реальність? (Галина Малик).

Або ж:
Тема: «Школа виживання».
(модератор Наталя Трохим)

• Хто програв бій за нову концепцію літературної освіти у школі? (Наталя Трохим)
• Сучасна література для дітей та літературна освіта у школі: хороший класик – мертвий класик? Кому вигідно не включати сучасних авторів до шкільної програми? (Сашко Гаврош)
• Свій-чужий ворог: байдужість освітян, низькопрофесійність науково-критичної думки у царині літератури для дітей та юнацтва, відмежування сучасного письменства від дитячо-юнацьких читацьких потреб, як реальні вияви загрози різкої підміни духовної еліти псевдоелітою. (Марія Морозенко)
• Зустріч письменника у школі: місія чи зрив навчального процесу? Шляхи віднаходження порозуміння і взаємовигоди між літераторами та вчителями. (Олесь Ільченко)

або ж:
Тема: Охопити неохопне.
(модератор Мар’яна Савка)

• Жанрова неповнота дитячої літератури для дітей в Україні: куди копати? (Галина Крук)
• Книга і майже доросла дитина. Межа відвертості у літературі для дітей: що краще – сором’язливо мовчати чи ризикнути говорити відверто. (Тетяна Щербаченко)
• Чужі наступають: чим нам захищатися, коли на одного українського казкового героя припадає з десяток чужих. (Марія Чумарна)

Вдітак програма запланована безпрецедентна за останні роки.
Будемо і надалі повідомляти про особливості заходу.
Відповісти на статтю