У MERIDIAN CZERNOWITZ вийде «Мы не говорим на идиш»

Новини

У MERIDIAN CZERNOWITZ вийде «Мы не говорим на идиш»

Євгенія Лопата | 25.08.21 18:51:45

Борис Брикер, Анатолий Вишевский, Мы не говорим на идиш [Текст] / Борис Брикер, Анатолий Вишевский. – Черновцы : Издатель Померанцев Святослав, 2021. –
272 с.


У вересні «Меридіан Черновіц» видає книжку Бориса Брикера та Анатолія Вишевського «Мы не говорим на идиш». Це вже друга книжка тандему авторів та третя книжка авторства Анатолія Вишевського, яка виходить у чернівецькому видавництві.
“Ця книга складається з коротких оповідань, у кожному з яких є слово або фраза мовою ідиш. Чи книжка ця - про слова? Не зовсім, скоріше - про людей, що ці слова використовували. Ми й у самій назві оголосили, що мовою ідиш не говоримо, тому й виникає питання - а навіщо братися за те, чого не знаємо? Але це не наукова праця. Ця книга, можливо, й цілком антинаукова - кажуть автори - Слова мовою ідиш нам потрібні як артефакти, як уламки посуду, за якими ми намагаємося відновити картини єврейського життя нашого міста 60-70-тих років минулого століття, часу, що співпадає із нашими дитячими та юнацькими роками. Місце розгортання подій - місто Чернівці, у якому ми народилися та виросли й у якому нас знали як Толю та Борю. Однак те, що ми пишемо - не спогади. Реальні люди, події, факти, враження - все це ми перетасували як карти, а потім змішали усе знову так, щоб ніхто себе у них не впізнав. Тому - навіть не намагайтесь. А якщо раптом впізнаєте - то це не ви, а ми тут ні до чого”.


Перша презентація книжки за участі авторів відбудеться на ХІІ Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz 4 вересня 2021 року.

У оформленні обкладинки використано картину Віктора Пивоварова “Разводящий руками”, люб’язно надану автором.
Книжку можна буде придбати у книгарнях з середини вересня.
Відповісти на статтю