Почесною гостею 28 BookForum стане Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук

Новини

Почесною гостею 28 BookForum стане Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук

ГО "Форум видавців" | 18.08.21 17:21:12

Вперше в історії України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі.
"Токарчук ніколи не розглядає реальність як щось стабільне чи вічне. Вона конструює свої романи в напрузі між культурними протилежностями; природа проти культури, розум проти божевілля, чоловік проти жінки, дім проти відчуження", - йдеться в рішенні Нобелівського комітету.

Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію з літератури за 2018 рік “за уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя”. Вона народилася у 1962 році в Польщі, та вивчала психологію у Варшавському університеті. Ольга Токарчук - авторка восьми романів та трьох збірок оповідань, а також одна з найбільш перекладених польських авторів. Ольга двічі отримувала одну з найпрестижніших польських літературних нагород - премію “Ніке”: вперше за роман “Бігуни” (Bieguni) у 2008 році, а вдруге у 2015, за роман “Книги Якова” (Ksiegi Jakubowe).
Ольга Токарчук живе у Вроцлаві, де після отримання Нобелівської премії заснувала фонд, що пропонуватиме письменницькі та перекладацькі резиденції, реалізовуватиме освітні програми з літератури тощо.
Українською мовою книги Ольги Токарчук виходять у видавництві “Темпора” та “Урбіно”: “Бігуни”, та “Книги Якова” в перекладі Остапа Сливинського, збірка “Химерні оповідання” у перекладі Віктора Дмитрука, а “Веди свій плуг понад кістками мертвих” у перекладі Божени Антоняк.
Її герої - це люди, які однією ногою стоять у нашому звичайному світі, до якого ми всі звикли, а іншою - у світі фантазій, ностальгії, прихованих бажань" - Говорить Остап Сливинський, перекладач текстів Ольги Токарчук.
Відповісти на статтю