MERIDIAN CZERNOWITZ видав лібрето опери  «Вишиваний. Король України» Сергія Жадана

Новини

MERIDIAN CZERNOWITZ видав лібрето опери «Вишиваний. Король України» Сергія Жадана

Євгенія Лопата | 18.02.21 17:11:24

Вишиваний. Король України [Текст] / Сергій Жадан. — Чернівці :Меридіан Черновіц, 2020. — 112 с. ISBN 978-617-7807-11-6

На замовлення Почесного консула Республіки Австрія в Харкові Всеволода Кожемяка, видавництво «Меридіан Черновіц» опублікувалолібрето опери «Вишиваний. Король України» українського письменника Сергія Жадана.
Опера присвячена постаті ерцгерцога Вільгельма фон Габсбург-Лотаринзького, відомого як Василь Вишиваний ―українського військового діяча, політика, дипломата, поета, який був неофіційним кандидатом на український престол у разі встановлення монархії. У 1947 році у Відні був викрадений радянською секретною службою СМЕРШ, згодом перевезений до Києва, де 1948 року помер у Лук’янівській в’язниці.
«Історія Василя Вишиваного для мене ― це історія про вибір. І про відчуття історичної перспективи, ― розповідає Сергій Жадан.―Вільгельм Габсбург, який прийшов до української ідентичності і який одягнув вишиванку проступає в наших сучасниках ― громадянах України, які щоденно відкривають для себе Україну, приходять до власної українськості, віднаходять її в собі, відчитують як палімпсест. Ця історія не так про минуле, як про майбутнє. Яке іноді є для нас зовсім не очевидним».
«Ця книжка ― одна із складових великого культурно-мистецького дійства, у центрі якого стоїть опера, ―каже продюсерка Олександра Саєнко. ―Проєкт зібрав команду відомих українських митців: композиторка Алла Загайкевич,автор лібрето Сергій Жадан,режисер Ростислав Держипільський. Із нетерпінням очікую, коли опера зазвучить на українських та світових сценах».

Лібрето вже встигло знайти своїх прихильників таздобути нагороду в конкурсі «Найкращий книжковий дизайн 2020», який проводить Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» у співпраці з Ґете-Інститутом в Україні.
Дизайн видання ― Zhuk&Kelm.

Придбати книжку можна у книгарнях України, а також онлайн за посиланням

https://cutt.ly/XkVZt2o.
Відповісти на статтю