Хто встоїть перед діамантами завбільшки з кулак:  вийшов п’ятий том серії «Хроніки Архео»

Новини

Хто встоїть перед діамантами завбільшки з кулак: вийшов п’ятий том серії «Хроніки Архео»

Лілія Шутяк | 21.01.21 16:54:24

Наприкінці січня в дитячому арт-видавництві «Чорні вівці» з’явиться друком ще одна частина пригодницької серії нонфікшну для підлітків «Хроніки Архео» «Загадка Діамантової долини» польської письменниці Аґнєшки Стельмашик.
У ній юним героям доведеться поплавати з акулами, втратити керування літаком, пережити тропічний мусон, блукати джунглями, познайомитися з духами з аборигенських легенд та чимало іншого. Але попереду їх чекають справжні діаманти завбільшки з кулак, а головне – вірні друзі, що завжди розділять навіть найнебезпечнішу подорож.
Що ще чекає друзів у п’ятій частині «Хронік Архео» – розповідає перекладачка Ірина Шевченко: «Цього разу герої потрапляють на загадкову Тасманію, де стануть свідками давнього тяжкого злочину, якого допустилося ціле людство. Перед дітьми постане глибоке моральне питання: на що ми маємо право як люди? де закінчується наша відповідальність за те, що робимо? Друзі познайомляться з жителями далекого і незнаного світу, і це знайомство багато змінить у їхньому житті. Ця подорож буде захоплива, але водночас змусить замислитися кожного, кому небайдуже наше майбутнє».
Книжку «Загадка Діамантової долини» доповнюють короткі інформативні вставки, з яких ви дізнаєтеся довідкову інформацію про історичних осіб та події минулого, а також про флору й фауну Австралії. Автор ілюстрацій – Яцек Пастернак.
Про що ця частина?
Зимові канікули в Австралії – не така вже й погана ідея. Особливо, коли попереду чекає захоплива мандрівка в пошуках Діамантової долини. Добре відомі читачам із попередніх частин «Хронік Архео» Аня та Бартек вирушають до тітки Барбари Лоусон в Австралію. Журналістка випадково знайшла двохсотлітню мапу, що веде до долини величезних діамантів. Її попередній власник, лорд Артур Кавендіш, збожеволів і припинив свої пошуки. Тепер юні мисливці за старожитностями мають шанс відшукати втрачені скарби. У цьому їм знову допомагатимуть Мері Джейн, Джим і Мартін Ґарднери з Лондона.
Але не лише вони цікавляться загадковою долиною. На шляху в дітей з’являється трунар-підприємець Ларрі Фіш та впливовий пан Т., які мають свої плани на дорогоцінне каміння. І ці особи здатні на все, щоб отримати бажане.
Особливість «Хронік Архео» в тому, що кожну з книжок можна читати в будь-якій послідовності, адже всі вони розповідають про різні пригоди героїв.
Книжка видана за кошти гранту інституційної підтримки.

До 31 січня триває передпродаж «Загадки Діамантової долини» на сайті видавництва:

https://cutt.ly/PjP4dd7


Довідка.

Аґнєшка Стельмашик
(1976) – польська авторка книг для дітей та молоді, мандрівниця. Перш ніж відкрила талант письменниці, спробувала себе у різних сферах. Авторка стверджує, що найбільше у цій професії її приваблює можливість приміряти роль будь-якого персонажа і на якусь мить відчути себе кимось іншим.
Наразі в українському перекладі Ірини Шевченко вийшло п’ять книжок Аґнєшки Стельмашик із серії підліткового нонфікшну «Хроніки Архео», а також видання для дітей «Веселі випадки котячої громадки». Вони з’явились друком у дитячому арт-видавництві «Чорні вівці».
Відповісти на статтю