До Чернівців приїхав німецький поет працювати над есе про Пауля Целана

Новини

До Чернівців приїхав німецький поет працювати над есе про Пауля Целана

Лілія Шутяк | 27.09.20 18:27:39

Протягом цього тижня, з 21 по 28 вересня,у рамках проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020» у Чернівцях перебуває новий учасник резиденції «Пауль Целан 100», німецький письменник і перекладач АлександруБулуц.Під час свого візиту до нашого міста він працюватиме над есе про творчість згаданого німецькомовного поета Буковини, а також зустрінеться з журналістами, громадськими та культурними діячами.
За участю автора відбудуться такі події:


25 вересня, п’ятниця, 12:00 – пресконференція у Літературномуцеланівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51). Учасник: АлександруБулуц. Вхід тільки для журналістів (у масках).
27 вересня, неділя, 16:00 –онлайн-трансляція зустрічі з АлександруБулуцом: поетичні читання та розмова про Пауля Целана.Модераторка: Євгенія Лопата. Переклад: Петро Рихло. Мови: українська, німецька. Дивитися трансляцію можна на сторінці Meridian Czernowitzу Facebook: www.facebook.com/meridiancz/

АлександруБулуцнародився у 1987 році в місті Альба-Юлія (Румунія), звідки підлітком виїхав до Німеччини, де й проживає нині. Вивчав германістику та порівняльне літературознавство у Франкфурті-на-Майні. Перекладач із французької та румунської мов, автор Інтернет-порталу Signaturen, співредактор літературного журналу Otium, колишній співредактор журналу літературної критики DieRepetition, з весни 2015 року – редактор серії філософських дискусій «InsightsinDialogue».
Його вірші перекладені англійською, румунською, іспанською, українською та турецькою мовами. Найактуальніша збірка віршів «PetersilieüberdieSeeleweißerhielt» вийшла цього року у видавництві VerlagSchöffling&Co.

Резиденція «Пауль Целан 100» триватиме протягом трьох місяців. Наступні етапи проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020»–Літературні дні Пауля Целана у Чернівцях (21-23 листопада), представлення антології «Пауль Целан 100» із двомовними текстами резидентів про Пауля Целанау п’яти містах Німеччини (5-11 грудня) та на Лейпцизькому книжковому ярмарку (27-30 травня 2021 року, Німеччина). Всього буде реалізовано 28 подій.
Проєкт відбувається за підтримки KulturstiftungdesBundes в кооперації зі штутгартською спілкою UkrainischesAtelierfürKulturundSporte.V.
Відповісти на статтю