3 дні, 32 події, 30 митців із 5 країн: фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ відбувся в оновленомуформаті

Новини

3 дні, 32 події, 30 митців із 5 країн: фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ відбувся в оновленомуформаті

Лілія Шутяк | 10.09.20 11:56:11

Від 4 по 6 вересня у Чернівцях тривав ХІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. В умовах жорсткого карантину та внесення Чернівців до «червоної зони» організатори дещо змінили формат заходу задля безпеки його учасників та відвідувачів. Цьогорічний фестиваль відбувся онлайн. Усі заходи транслювали на офіційній сторінці MeridianCzernowitz у Facebook та сторінці нашого медіапартнера Суспільне: Буковина. Наразі кількість переглядів усіх подій «Меридіану» сягає близько 80 тисяч.
Фокусна тема цьогорічного MERIDIAN CZERNOWITZ– «Слідами Целана». У рамках фестивалю відбулося 32 події. Серед них – поетичні читання, дискусії, презентації нових книжок, автограф-сесії та екскурсії «Місцями Пауля Целана». Учасниками заходів стали 30 авторів із 5 країн – Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ізраїлю та України. Зокрема: Маттіас Бут, Нора Боссонг, Ульріке Альмут Зандіг, Надя Кюхенмайстер (Німеччина); Ріхард Валл (Австрія); Інгрід Фіхтнер, Рольф Германн (Швейцарія); Тал Нітзан, Яель Глоберман (Ізраїль); Юрій Андрухович, Таня Малярчук, Сергій Жадан, Святослав Вакарчук, Софія Андрухович, Андрій Любка, Юрій Іздрик, Олесь Ільченко, Петро Рихло, Марк Бєлорусець, Олександр Бойченко, Броніслав Тутельман (Україна)та ін. Також на фестивалі була представлена молодіжна перформативно-поетична сцена, участь в якій взяли чернівецькі автори.
На цьогорічному «Меридіані» відбулися презентації п’яти нових книжок, які вийшли в однойменному видавництві спеціально до фестивалю: поетичної збірки «NAKED ONE» Юрія Іздрика, «За такі гріхи Бог ще подякує» Тані Малярчук, поеми-трактату Володимира Гаряїва «Метафізичний реквієм», а також прозових – «малий український роман» Андрія Любки й «Порт Житана» Олеся Ільченка. Глядачі фестивалю першими в Україні мали змогу послухати читання з нового роману Юрія Андруховича «Радіо Ніч» та побачити картину-обкладинку книжки (художник Влодко Костирко).
Окрім онлайнових подій, у Чернівцях біля пам’ятника (не)відомому поету відбулося шість автограф-сесій за участю Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Андрія Любки, Софії Андрухович та Броніслава Тутельмана.
За словами директорки MeridianCzernowitz Євгенії Лопати, враження від фестивалю в неї дуже позитивні, «навіть всупереч фінансовим та організаційним труднощам,– запевняє Євгенія. –Наша команда вкотре продемонструвала, що гнучка та здатна адаптуватися до новихобставин істворювати цікаві, якісні та резонансні культурні події, яким став цьогорічний «Меридіан» – однозначно інакшим, не схожим на жодний із попередніх фестивалів, але цим й унікальним та захоплюючим. Для усіх причетних».
Переглянути записи фестивальних подій можна на офіційній сторінці MeridianCzernowitz у Facebook.

Фестиваль відбувається у рамках проєкту «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в рамках програми «Розбудова співпраці з громадянськими суспільствами у країнах Східного партнерства» в кооперації зі спілкою FreieUkraineBraunschweige.V. Це останній етап проєкту, дві попередні частини якого відбулися у 2018-2019 рр. #CivilSocietyCooperation.

Фінансові та організаційні партнери фестивалю:Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини #CivilSocietyCooperation, Посольство Німеччини в Україні, Літературний целанівський центр, Канадійський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч», Культурний фонд ProHelvetia (Швейцарія), Посольство Швейцарії в Україні, Федеральний уряд землі Карінтія, Товариство Георга Дроздовського, Австрійський культурний форум, «Видавництво 21», Будинок музики «Ремікс», спілка FreieUkraineBraunschweige.V., Bukowine TM, Центр «Апріорі», готель «Буковина».
Відповісти на статтю