Чернігівці – киргизькі академіки

Новини

Чернігівці – киргизькі академіки

Ярослав Савчин, письменник, перекладач, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 27.07.20 12:29:21

Відомі українські письменники, перекладачі та журналісти Тетяна і Сергій Дзюби (пані Тетяна – ще й науковець: літературознавець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор) стали нині академіками Міжнародної громадської Академії Поезії Киргизької Республіки.
Цю Міжнародну Академію очолює видатний киргизький письменник Айдарбек Сарманбетов, в перекладі якого побачила світ книга віршів Тетяни і Сергія Дзюби «Веселка на віях», котра одразу отримала значний резонанс. Зокрема, поетичну збірку українців високо оцінили в Академії, Посольстві Киргизстану в Україні та у Посольстві України в Киргизькій Республіці.
Тож талановите творче подружжя з Чергова прийняли до Академії в Бішкеку із задоволенням. А після закінчення карантину українці урочисто отримають дипломи-посвідчення і почесні медалі академіків – у Киргизстані чи Посольстві Киргизької Республіки в Україні.
Отож тепер Тетяна і Сергій Дзюби – члени Академій і творчих Спілок Німеччини, Бельгії, Румунії, Угорщини, Болгарії, Казахстану, Македонії, Удмуртії та Киргизстану. А пані Тетяна – академік Національної Академії наук вищої школи Республіки Казахстан. До речі, у Казахстані чернігівці ще й нагороджені державними орденами аль-Фарабі – видатного мудреця, дуже шанованого в усьому мусульманському світі. Ордени виготовлені зі срібла.
Відповісти на статтю