У Чернівцях Юрій Андрухович відкриє новий проєкт«Літературні дні Пауля Целана 2020»

Новини

У Чернівцях Юрій Андрухович відкриє новий проєкт«Літературні дні Пауля Целана 2020»

Лілія Шутяк | 02.07.20 19:17:00

Громадська організація «Культурний капітал», більш відома як Міжнароднийпоетичний фестивальMERIDIAN CZERNOWITZ,оголошує старт проєкту«Літературні дні Пауля Целана 2020 (читання та дискусії в Україні й Німеччині)».Його відкриє письменник, перекладач, член ініціативної групи «Меридіану»Юрій Андрухович. Прес-конференція за участі автора та організаторкипроєктуЄвгенії Лопати відбудеться у четвер, 2 липня об 11:30 в Літературному целанівському центрі (м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51).
Юрій Андрухович – перший гість резиденції «Пауль Целан 100» в Чернівцях. Загалом її учасниками стануть 10 митців, кожен з яких протягом тижня мешкатиме у столиці Буковини та працюватиме над написанням есе про Пауля Целана. Серед них 5 українських та 5 німецьких авторів – Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Таня Малярчук, Макс Чоллек, Катя Петровська, НенсіГюнґер, АлександруБулуц, Рон Вінклер.
Окрім цього, всі резиденти матимуть виступ у Літературному целанівському центрі, під час якого читатимуть власні твори та обговорюватимуть творчість Пауля Целана. Програма резидентів також включає екскурсії місцями відомого поета в Чернівцях, відвідування обласного архіву, вивчення оригінальних документів, пов’язаних із життям митця, знайомства та зустрічі з місцевою інтелігенцією, істориками, культурними діячами. По завершенню резиденції есе учасників побачать світ окремим виданням – українсько-німецькою антологією«Пауль Целан 100».
«Проєкт, у першу чергу, має на меті підвищити усвідомлення історичного та актуального значення постаті Пауля Целана, – зауважує його кураторкаЄвгенія Лопата, – а також поглибити культурні відносини між Україною та Німеччиною. Завдяки ньомуЧернівці стануть містом, в якому будуть проживати, працювати та виступати відомі й цікаві літератори з України та Німеччини.Зі свого боку,ми ці враження зафіксуємо окремим літературно-художнім виданням, яке демонструватиме сучасну рецепцію Целана та його міста. У такий спосіб Чернівці вкотре демонструють свою актуальність серед інших європейських міст ізатребуваність у мистецькій, інтелектуальній та туристичній галузях».
Резиденція триватиме протягом трьох місяців. Наступні етапи проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020» – його презентація на Форумі видавців у Львові (17-20 вересня), Літературні дні Пауля Целана у Чернівцях (21-23 листопада), представлення антології у п’яти містах Німеччини (5-11 грудня) та на Лейпцизькому книжковому ярмарку (18-21 березня 2021 року, Німеччина). Всього буде реалізовано 28 подій.
Проєкт відбувається за підтримки KulturstiftungdesBundes (Федерального культурного фонду Німеччини) в кооперації зі штутгартською спілкою UkrainischesAtelierfürKulturundSporte.V.
Відповісти на статтю