«Чорні вівці» презентували книжки на Софійському міжнародному книжковому ярмарку

Новини

«Чорні вівці» презентували книжки на Софійському міжнародному книжковому ярмарку

20.12.19 8:42:02

Від 10 по 15 грудня в столиці Болгарії тривав 47-й Софійський міжнародний книжковий ярмарок. Україна вперше мала на цій події свій стенд. Тут було представлено книжки трьох видавництв – дитячого арт-видавництва «Чорні вівці», MERIDIAN CZERNOWITZ та «Видавництво 21».

Усі бажаючі мали нагоду ознайомитися з сучасною українською літературою та поспілкуватися з авторами, серед яких були: Христя Венгринюк, Остап Сливинський, Гаська Шиян, Анна Багряна та ін. Зокрема, вони взяли участь у дискусіях та читаннях, під час яких розповіли про особливості сучасного українського книговидавничого ринку та власну творчість.
Головна редакторка дитячого арт-видавництва «Чорні вівці», письменниця Христя Венгринюк також відвідала посольство України в Болгарії та подарувала кілька своїх книжок для їхньої бібліотеки.
«Ми не знали чого очікувати, адже це був перший раз, коли Україна бере участь у цьому ярмарку, – розповідає Христя Венгринюк. – Ця подія відбулася завдяки посольству України в Болгарії, Українському інституту книги, кафедрі слов’янської філології Софійського університету Св. Климента Охридского і, звісно, нам – маленьким шаленим фанатам, які хочуть, щоб українська книжка була скрізь. Щиро кажучи, ми не очікували такої уваги до нашої книжки, особливо дитячої. Ситуація в Болгарії з дитячою літературою не така добра, як в Україні, тому відвідувачі з захватом розглядали книжки та купували їх. Видавці також не були байдужі до витворів «Чорних овечок». Тож сподіваємося на гарну співпрацю з обох сторін в майбутньому».

Софійський міжнародний книжковий ярмарок – це 1600 кв.м виставкової площі, понад 100 стендів та надзвичайно насичена культурна програма.
Відповісти на статтю