Джаз і художня літера

Новини

Джаз і художня літера

Оксана Левицька, УАД | 18.11.19 9:41:02

19 листопада 2019 рокуу Львові відбудеться науковий семінар «Джаз і художня література».
Ідея проведення належить професорці кафедри німецької філологіїЛНУ імені Івана Франка Світлані Маценці.

Організатори заходу
Платформа інтермедіальних досліджень
Гуманітарний факультет Українського католицького університету
Кафедра німецької філологіїЛьвівського національного університету імені Івана Франка


У програмі заходу
10:00
Подіумні бесіди
ДЖАЗ У ЛІТЕРАТУРІ:
діалог, метафоричний переклад, інтермедіальна трансформація

НАЦІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА ДЖАЗОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ:
американський культурний феномен
і самобутність європейської джазової літератури

14:00
Воркшоп
ДЖАЗОВІ ІМПРОВІЗАЦІЇ
Програма заходу: (файл)

17:00
Літературно-джазовий перформанс джаз-бенду «BissQuit»
ЛОТРЕАМОН «LІTANIA ОКЕАНУ»
Більше інформації про подію в соціальних мережах:
http://bit.ly/Воркшоп_джаз
і http://bit.ly/джаз_перформанс


Адреса проведення:

Центр Митрополита Андрея Шептицького(вул. Стрийська, 29а)
Український католицький університет(вул. Козельницька, 2а, авд. 424)



"Джаз, так би мовити, є натуральним продуктом взаємного проникнення і змішання, наслідком культурної гібридизації, якщо висловитися піднесеніше, синкретизму, основною фігурою якого слугує переступання межі чи, радше, метаморфоза. Музика тут не просто пасивневираження чи естетична подоба соціоекономічних відносин, вона безпосередньо переплетена з матеріальною діяльністю і матеріальними відносинами людей, тож це — мова справжнього життя."
Ганс Крістоф Бух



Сучасне літературознавство помітно диференціює взаємодію художньої літератури з музикою, суттєву увагу приділяючи джазу як найбільш репрезентативному виду музики у ХХ–ХХІ ст. Джаз для літератури став своєрідною метакатегорією, яка уможливлює заглиблення в низку актуальних проблемних комплексів: специфіки переломних історичних моментів, національної ідентичності, функціонування індивідуума в колективі, утвердження власної індивідуальності, свободи і творчої реалізації, колективної і культурної пам’яті.
Не менше цікавлять художню літературу й питання історії, естетики і філософії джазу, розмірковуючи над якими, вона робить свій внесок у формулювання ролі джазу, його різноманітних стилів і напрямів, його найважливіших представників у розвитку сучасного суспільства і становленні сучасної людини. Водночас література постійно по-новому утверджує свій важливий статус ословлення джазу й оновлює свій художній арсенал, необхідний для цього.
Мета воркшопу — з’ясувати художню і національну специфіку джазової літератури, тому його задумано як, з одного боку, осмислення напрацьованих теоретичних положень взаємодії літератури і джазу, а з іншого — як інтерпретацію вибраних художніх текстів про джаз, засвоєння механізмів «джазового читаня». Рецепція джазових літературних творів передбачає прослуховування відповідних джазових композицій, тлумачення виявлених у тексті інтертекстуальних, інтермедіальних, інтердискурсивних зв’язків із джазом. Оповідна техніка літературно-джазової імпровізації, ритм джазової прози, літературні засоби передачі звучання інструментів, візуалізація джазових композицій, метафоризація джазу в літературі — це ті аспекти аналізу, які складають поетику джазової літератури.
Відповісти на статтю