«Сова, яка хотіла стати жайворонком» увійшла до престижного щорічного каталогу «The White Ravens 2019»

Новини

«Сова, яка хотіла стати жайворонком» увійшла до престижного щорічного каталогу «The White Ravens 2019»

Лілія Шутяк | 24.10.19 9:38:53

Книжка української письменниці Галини Вдовиченко «Сова, яка хотіла стати жайворонком» з ілюстраціями Христини Лукащук увійшла до одного з найпрестижніших щорічних каталогів книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури. 17 жовтня на Франкфуртському книжковому ярмарку презентують друковану версію цього каталогу (13:00 – 14:00, Frankfurt Kids – Stage Foyer).
«Сова» Галини Вдовиченко стала однією з 200 книг 30 мовами з 50 країн світу, відзначених Міжнародною молодіжною бібліотекою в Мюнхені (International Youth Library). Відбір здійснювався за такими основними критеріями: літературний стиль, дизайн, універсальність теми, новаторство.
Авторка Галина Вдовиченко неймовірно втішена вибором фахівців і тим, що «Сова…» потрапила у міжнародний топ-перелік рекомендованих до читання книжок. «Саме через книжки Україна може переконливо розповідати про себе світові, – вважає письменниця. – Ця книжка про те, як важливо розуміти і приймати себе, як вчитися жити поруч з неподібними на тебе, як облаштовувати наш розмаїтий світ без шкоди для себе та іншого».
За словами ілюстраторки Христини Лукащук, для неї ця перемога, з одного боку, була несподіванкою, а з іншого – свідченням того, що художниця рухається в правильному напрямку. «Дуже часто видавці вважають мої проекти цікавими, але неформатом, – додає Христина. – Що ж? Не думаю, що ця подія щось змінить у прийнятті таких проектів масово, але для мене це, як полярна зірка на нічному небі, котра вказує дорогу додому. До себе».
«Сова» побачила світ у дитячому арт-видавництві «Чорні вівці». Окрім неї, до каталогу ввійшла ще одна книжка української письменниці – «Туконі – мешканець лісу» Оксани Були.

Усі 200 видань продемонструють під час Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги 2020 року на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки. Книжку Галини Вдовиченко в електронній версії каталогу «White Ravens 2019» можна побачити тут:

http://whiteravens.ijb.de/book/1111


Відповісти на статтю