Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 30.01.17 9:44:50

30 січня – 3 лютого книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Презентація українського перекладу книжки Жорж Санд «Про літературу та мистецтво»

Дата: 30.01.2017, о 18.30 (понеділок)

Книгарня «Є» та Видавництво «Апріорі» запрошують на презентацію українського перекладу книжки Жорж Санд «Про літературу та мистецтво» за участі перекладача Маркіяна Якубяка. Захід відбудеться 30 січня, початок – о 18.30. Модератор – Юрій Домбровський.
В історії культури Франції зачинателями мистецтвознавчої критики вважають письменників, філософів та художників. Серед них гідне місце посідає Жорж Санд. Її перу належать численні літературознавчі та мистецтвознавчі статті, що публікувалися в тогочасних часописах і склали два окремі томи повного видання її творів у Франції. Осмислюючи суть мистецтва, Жорж Санд стверджувала, що мистецтво не є дослідженням реальної дійсності, а є пошуком ідеальної правди. На противагу критичному реалізму вона витворила власний творчий метод, який назвала «ідеальною літературою».
Книжка Жорж Санд "Про літературу та мистецтво" є значною пам’яткою європейської естетичної думки XIX ст. і буде цікавою для усіх шанувальників історії культури цього століття.
Маркіян Якубяк – філолог-романіст, перекладач. Кандидат філологічних наук, доцент, приват-професор. Завідувач кафедри соціально гуманітарних наук Львівської національної академії мистецтв. Лауреат премії ім. Г. Сковороди Посольства Франції в Україні і премії ім. М. Возняка Львівської облдержадміністрації (2007)

Посилання на подію у Фейсбуці - https://www.facebook.com/events/236166996836697/


Презентація українського перекладу книжки Бернардо Ачаґи «Мемуари корови»

Дата: 31.01.2017, о 18.30 (вівторок)

Книгарня «Є» та Видавництво Анетти Антоненко запрошують на презентацію українського перекладу книжки Бернардо Ачаґи «Мемуари корови» за участю перекладача Ярослава Губарева. Захід відбудеться 31 січня, о 18.30. Модераторка – Галина Сафроньєва.
Бернардо Ачаґа, справжнє ім’я якого Хосе Ірасу Ґармендія, — талановитий баскський письменник, твори якого перекладено багатьма мовами.
У книжці «Мемуари корови» головна героїня — Мо, чорна корова, яка попри приказку, що побутує: «Немає дурнішого створіння на світі за дурну корову», є досить розумною. Вона має внутрішній голос, який полюбляє їй дошкуляти, але водночас допомагає впоратися з проблемами, які постають на її життєвому шляху. Ця невпевнена тварина не пишається тим, що вона — корова, вона незадоволена своєю ідентичністю і воліла би бути котом чи конем.
Цими "мемуарами" автор пропонує оригінальний погляд на життя. Буденні речі постають у цікавій несподіваній формі. Вустами корови Бернардо Ачаґа знайомить нас з історією, культурою, природою Країни Басків.

Посилання на подію у Фейсбуці - https://www.facebook.com/events/372859133099303/


Лекція професора Миколи Ільницького «Євген Маланюк та його Степова Еллада: перечитуючи і перевідкриваючи»

Дата: 01.02.2017, о 18.30 (середа)


Книгарня «Є» запрошує на лекцію професора Миколи Ільницького «Євген Маланюк та його Степова Еллада: перечитуючи і перевідкриваючи». Захід відбудеться 1 лютого, о 18.30.
1 лютого виповнюється 120 років з дня народження талановитого письменника, культуролога-енциклопедиста та публіциста Євгена Маланюка. Те, що нам розповідають про цього непересічного автора на уроках української літератури, — лише мізерна частина з насправді величезного творчого доробку та життєвого шляху поета, якого ми звикли називати «імператором залізних строф». Що ж лишилося несказаним у творчості Маланюка і як наблизити до сучасного читача постать із минулого століття? Про це розповість проф. Микола Ільницький — український літературознавець, критик, поет, перекладач, доктор філологічних наук, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент Національної академії наук України, провідний науковий співробітник відділу української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка.

Посилання на подію у Фейсбуці - https://www.facebook.com/events/731650823660919/


Розмова філософів Павла Бартусяка та Володимира Олінкевича «Анрі Бергсон. Біля воріт пекла» (Львів)


Дата: 02.02.12017, о 18.30 (четвер)

Книгарня «Є» завпрошує на розмову філософів Павла Бартусяка та Володимира Олінкевича «Анрі Берґсон. Біля воріт пекла». Захід відбудеться 2 лютого, початок – о 18.30.
Анрі Берґсон – пекельний філософ з ангельськими намірами, який кинув виклик висотним спекулятивним побудовам і глибинним судженням. Людина, яка заселила поверхню і розширила горизонт до неділимої тривалості. Згідно з Берґсоном, чистий інтелект не здатний схоплювати новизну, бо не допускає непередбаченого, інтелект відкидає творчість і характеризується природним нерозумінням життя. Відгадуючи загадку життя, чи не наближається Бергсон до самих воріт пекла?
Посилання на подію у Фейсбуці - https://www.facebook.com/events/1824760574449452/

Адреса книгарні «Є»:

м. Львів
просп. Свободи, 7.
Тел.: (032) 235 73 68

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».
Відповісти на статтю