Новини

Церемонії нагородження переможців щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

Видавництво "Грані-Т" | 16.12.10 17:42:23

Дата: 17 грудня 2010 року
Час: 12.00
Місце: Український дім (вул. Хрещатик, 2)

За час проведення конкурсу в столиці України взяли участь 5 819 школярів із 258 загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.
Під час конкурсу організовувалися виставки дитячої літератури, зустрічі з письменниками. Діти мали змогу поспілкуватися з людьми, що творять книжки. Конкурс виявив високий рівень читацької культури школярів.

Лауреати та переможці щорічного регіонального конкурсу
«Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»:


I місце посіла Приходько Софія, учениця 5-А класу СЗШ № 132 Голосіївського району та її вчителька Мовчанок Світлана Володимирівна, які написали відгук на книгу С. Дерманського «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ».

II місце здобув Тимощук Нікіта, учень 4-А класу ШДС № 322 Деснянського району (учитель – Пікуля Лідія Павлівна), який підготував відгук одразу на декілька заявлених творів: Любко Дереш «Про Миколу Гоголя, Марка Твена, Ніколу Теслу, Альберта Ейнштейна, Стівена Кінга»; Валерій та Наталя Лапікури «Чарівна брама»; С. Процюк «Аргонавти».

III місце зайняв Безвербний Богдан, учень 5-Б класу СЗШ № 50 Святошинського району; (учитель – Василенко Людмила Петрівна) з відгуком на книгу Валерія та Наталі Лапікури «Про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського».

Переможцем у номінації «Найактивніша школа» стала Слов’янська гімназія Дарницького району, що отримає від видавництва «Грані-Т» книги для поповнення шкільної бібліотеки.

Диплом Видавництва та цінний подарунок отримає учитель Доній Ольга Станіславівна за підготовку учнів 5-А класу гімназії № 318 «Міленіум» Солом’янського району – переможця у номінації «Найактивніший клас».

Окремі подарунки від Національного олімпійського комітету України отримають переможці найкращих відгуків на спортивні книги з серії «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т».

У межах щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» видавництво «Грані-Т» провело для учнів 4-5 класів зустрічі з дитячими письменниками в усіх областях України. Пройшло понад 50 зустрічей, письменники та представники видавництва розповідали про правила конкурсу, схему його проведення та дали відповіді на запитання школярів. Учасники зустрічей ділилися цікавими спостереженнями та творчими досягненнями, що допомогло юним читачам написати свій найкращий відгук на обрану прозову книжку.
Відповідальну місію визначення призерів конкурсу виконувало журі. Цьогоріч головою журі був доцент кафедри методики мов та літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Авраменко Олександр Миколайович. Члени журі відмітили, що учасники підійшли до написання робіт творчо, з ентузіазмом та відповідальністю. На відміну від минулорічних робіт, думки авторів більш виважені, обґрунтовані, що говорить про попередню настановчу роботу педагога. Багато учасників творчо підійшли до оформлення відгуків: додавали свої ілюстрації, фотографії, присвячували героям книг вірші.
Найбільше відгуків написали діти на твори Ірен Роздобудько, Ольги Бусенко, Валерія та Наталі Лапікури, Степана Процюка, Ніни Воскресенської.

На церемонію як почесні гості запрошені:
• Заступник голови Київської міської державної адміністрації Новохатько Леонід Михайлович;
• Начальник Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Горюнова Віра Зіновіївна;
• Заступник начальника Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Челомбітько Вікторія Юріївна;
• Директор методичного кабінету мистецько-навчальних заходів Головного управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації Чуніхіна Ірина Вікторівна;
• Начальник відділу інформаційних технологій відділення навчально-методичної та наукової літератури Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Ночвинова Олена Володимирівна;
• Генеральний директор державного закладу «Національна бібліотека України для дітей» Кобзаренко Анастасія Степанівна;
• Комерційний директор видавництва «Грані-Т» Ярова Ірина;
• Наші шановані письменники: Олесь Ільченко, Анатолій Птіцин, Сергій Пантюк, Валерій та Наталія Лапікури.

Офіційний партнер цьогорічної церемонії нагородження переможців конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» -
Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».
Відповісти на статтю