Новинка

Новини

Новинка "Кальварії" у галузі фентезі

pr@msbrand.net | 24.11.10 11:35:11

Марія Ряполова. Бурецвіт. — Л., Кальварія, 2010. 256 с.

Орхідея долі — надзвичайно рідкісна рослина, вона є у дуже не багатьох людей. Але навіть серед тих, кому випало щастя мати її, лише одиниці знаходять цю квітку. Людина, яка відшукає свою орхідею, стає господарем своєї долі у повному сенсі цього слова. Над нею більше не владні жодні людські закони, жодні. Такі люди — вільні, вони отримують усю можливу свободу дій і всю необхідну духовну міць задля того, щоб від цієї свободи не розгубитися.
Люди, які знаходять орхідею своєї долі, проживають життя повноцінно. Знайти орхідею своєї долі — це все одно, що знайти свого янгола-охоронця і злитися з ним в одну могутню особу. Але щоб знайти її, людина повинна пройти через низку випробувань і мати власного провідника. Під час випробувань шукач повинен довести, що він гідний отримати орхідею власної долі. Одначе пройти випробування вдається лише одиницям. Здавалося б, кожен хоче знайти орхідею власної долі. Але головні герої роману Марії Ряполової «Бурецвіт» роблять це не з власної волі...
У Лірини оригінальний бізнес: вона вирощує і продає незвичайні рослини. У її крамниці є балакучі водорості, співочий кущик, ялинки пристрасті, квітуча папороть та багато інших цікавинок. Свого часу Лірина змінила прізвище та переїхала з іншого міста, щоб мати спокій серед рослин. Але одного разу до крамниці заходить парубок на ім’я Бурецвіт і починає розпитувати Лірину про орхідею власної долі. На цьому спокійне життя героїні закінчується... Бурецвіт змушений відшукати свою орхідею, бо інакше на усю його родину впаде прокляття чародія-шахрая. Лірина стає провідником Бурецвіта, бо має необхідні для цього знання. Їй допомагають колишній грабіжник Мереж і два русалки-чоловіки... Під час випробувань з’ясовується, що насправді чародій-шахрай полює не на орхідею долі Бурецвіта, а на долю Лірини...

Про Автора
Марія Ряполова (1987) — журналіст, переможець конкурсу фантастичних оповідань «Зоряна Фортеця» (2008) за оповідання «Звідки беруться янголи». Низка її фантастичних оповідань друкувались у літературних часописах.
З відгуку експертів: В романі Марії Ряполової «Бурецвіт» — «усі рушниці вистрелюють»! Це велика рідкість навіть для метрів сучасної української прози. Окрім майстерного володіння сюжетом, словом і формою авторка демонструє легкий для сприйняття (але не за рахунок спрощення змісту!) стиль, добре почуття гумору та вміння створювати оригінальних персонажів.
Відповісти на статтю