Лист Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. від Української бібліотечної асоціації

Новини

Лист Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. від Української бібліотечної асоціації

УБА | 15.04.10 19:20:45

Українська бібліотечна асоціація, реалізуючи свою місію сприяння розвитку бібліотечної справи в Україні, забезпечення прав користувачів бібліотечних послуг на доступ до всього спектру інформаційних ресурсів, лобіювання і захисту інтересів бібліотек, бібліотечних працівників та користувачів, направила листа Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. про включення до Державного бюджету України на 2010 рік захищеної статті фінансування на придбання книг, передплату періодичних видань, підключення бібліотек до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет.
Мотивуючи своє звернення, УБА наголошувала на тому, що серед пріоритетів бібліотечної політики нашої держави в останні роки є інформатизація. І саме бібліотеки, володіючи великими інформаційними ресурсами, сприяють інформатизації нашого суспільства, покликані допомагати в навчанні громадян електронній грамотності. В умовах обмежених можливостей придбання книг та документів на інших носіях інформації, книгозбірні стають єдиним джерелом задоволення наукових та освітніх інтересів, професійного вдосконалення, цивілізованого дозвілля для малозабезпечених категорій громадян.
Зокрема, у листі йшлося про завдання бібліотек, які нині є надзвичайно складними і вимагають значних капіталовкладень та, передусім, величезних інтелектуальних зусиль як з боку суспільства, яке має переглянути своє ставлення до бібліотек, так і з боку самих бібліотек, які мають переглянути і подолати численні стереотипи укоріненої у нас теорії і практики. Для виконання функцій бібліотек як інформаційних центрів своїх регіонів потрібні добре укомплектовані фонди інформаційних ресурсів, нові технології і високопрофесійні спеціалісти.
Постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 року № 900 «Про затвердження Програми поповнення бібліотечних фондів на період до 2005 року» були затверджені мінімальні нормативи фінансування різних видів бібліотек на придбання книг та передплату періодичних видань, які частково виконувалися протягом терміну дії Постанови. Однак, останні два роки кошти на поповнення бібліотечних фондів з Державного бюджету не виділялися. Навіть газети та журнали більшість бібліотек через відсутність фінансування передплатити не могли.
На сьогодні лише близько 3-х відсотків бібліотек України підключено до мережі Інтернет. І це, в основному, за рахунок грантів, отриманих бібліотеками від міжнародних благодійних фондів. Таким чином, багаточисельна аудиторія читачів бібліотек позбавлена доступу до вітчизняних та світових інформаційних ресурсів.
Зважаючи на вищевикладене, Українська бібліотечна асоціація у своєму листі наголосила на необхідності державної підтримки бібліотечної справи.

Шевченко Ірина, Президент УБА
Відповісти на статтю