Запрошує Львівська книгарня

Новини

Запрошує Львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 14.10.13 7:20:32

14-20 жовтня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
15 жовтня (вівторок), об 11.00:
прес-конференція з нагоди відкриття Десятого Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини "DOCUDAYS UA".
Учасники:
Ніна Хома - МГО "Центр правових та політичних досліджень "СІМ»,
Андрій Бурий - РБФ "Право і демократія",
Віктор Демчишин - ГО Альтер Еґо,
Ірина Подоляк - начальник управління культури ЛМР,
Спеціальний гість - Ігор Чайка - режисер фільму "Губін" - позаконкурсної пропозиції фестивалю.
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проводиться щороку протягом жовтня, листопада, грудня і традиційно презентує найкращі фільми березневого Міжнародного фестивалю Docudays UA в регіонах України.
Головна мета Фестивалю – сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.
Цей фестиваль – неполітичний і некомерційний, не передбачає отримання доходу від його проведення.


16 жовтня (середа), о 18.00:
презентація книжки Руслана Гуменюка “Н2О” (спільно з літературною аґенцією “Піраміда”).
Перший роман молодого українського автора Руслана Гуменюка — це потік свідомості, у якому розкрито всі думки та рефлексії звичайного хлопця із провінції, який виривається у широкий світ, проходить крізь вир урбаністичного життя, потрапляє у різні субкультури. Це біографія, у якій важко зрозуміти, де початок, а де кінець, адже вона складається зі шматків різноманітних спогадів, роздумів і посилань дидактичного характеру. Проте можна тонко відчути всі радості і страждання, пережиті як у дитинстві, так у підлітковому віці й у юності головного героя.

17 жовтня (четвер), о 18.00:

презентація книжки-переможця цьогорічного конкурсу “Коронація слова” — роману Богдана Коломійчука “Людвисар. Ігри вельмож” (спільно з видавництвом “Фоліо”).
Дія роману відбувається в другій половині XVII сторіччя у Львові. На прохання бургомістра Якуба Шольца місцевий лікар Домінік Гепнер влаштовує... публічний розтин людського тіла.
А вночі обурений єписокп тягне бургомістра на Личаківський цвинтар, щоб вистежити того, хто розкопує могили. Бо є підозра, що займається цим сам лікар Гепнер... І це тільки початок таємничої містичної історії.
Богдан Коломійчук — український письменник, журналіст, актор. Народився 1984 року на Хмельниччині. 2006 року закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка. Займається арт-менеджментом, захоплюється історією Львова. Отримав Гран-прі конкурсу “Коронація слова-2013” за роман “Людвисар. Ігри вельмож”.

18 жовтня (п'ятниця), о 18.00:

зустріч із Мартіном Гашеком — правнуком Ярослава Гашека та розмова про видатного чеського письменника.
Зустріч із правнуком Ярослава Гашека Мартіном Гашеком, призначену на 18 жовтня, ПЕРЕНЕСЕНО у зв'язку з тим, що Мартін Гашек поки що відклав свій приїзд в Україну. Стежте за оголошеннями.

• Мартін Гашек має технічну освіту, писанням книжок не захоплюється, каже: "Досить одного генія...".
• На питання, чи має Мартін Гашек схильність до письменництва, успадковану від прадіда, відповідає: "В молодості, коли був закоханий, писав довгі листи, але після двадцяти років це минуло".
• Мартін Гашек згадує улюблений грог Гашека: на 3 л білого вина — 1 л коньяку, закип'ятити, додати до смаку духмяний перець, лимон, цукор і гвоздику."І побачите, що то з вами зробить".
• На питання, чи успадкував Мартін по прадідові "богемський стиль", він відповів:"Ні, пиво мені подобається, але споживаю в міру".
• Мартін Гашек згадує, що прадід завжди мріяв про свій будинок, якого ніколи не мав. Будинок у Ліпніце на Сазаві, де останні роки жив Ярослав Гашек і в якому помер, родина Гашеків викупила і заснувала в ньому музей.

У зустрічі також візьмуть участь:
• Людмила Дейнека, президент “Ческої беседи” у Львові;
• Юрко Охріменко, журналіст, автор статей про Гашека і Швейка;
• Іван Лучук, редактор “Пригод бравого вояка Швейка” в перекладі Степана Масляка (Львів: Кальварія, 2009);
• Олександр Завадка, упорядник книги "Феномен Швейка" (Львів: видавничий дім “Наутілус”, 2003);
• Андрій Дацко, автор і виконавець скульптури Швейка у Фельштині (Скелівка Старосамбірського р-ну); автор і виконавець стели Швейка в с. Жовтанці Кам'янка-Бузького р-ну,
• Олександр Моторний, богеміст.



***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю