Видавництво

Новини

Видавництво "Кальварія" на форумі видавців

Видавництво "Кальварія" | 02.09.13 16:00:06

ДО 20 ФОРУМУ ВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ ВИДАВНИЦТВО «КАЛЬВАРІЯ» ПІДГОТУВАЛО ТАКІ НОВИНКИ
Любко ДЕРЕШ «МИРОТВОРЕЦЬ»
Повісті та оповідання

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш… «Миротворець» - дивні історії, сумні та загадкові, лейтмотивом яких звучить філософська думка: «ГЕНІЇ ТА ГЕРОЇ ЗАВЖДИ САМОТНІ…».

Мені часом здається, що література існує для того, аби приносити утихомирення - поміж людей, всередину серця, крізь пожежу почуттів.
Це книга для тих, хто сидить у вогні. Для тих, хто не спить уночі й засинає, коли всі інші прокидаються.
Для тих, хто чекає на світанок душі й прохолоду вмиротворення.
Любко Дереш
З більш детальною інформацією можна ознайомитись http://www.calvaria.org/attachments/[RELIZ%20Deresh].pdf

ГРАФІК АВТОГРАФ-СЕСІЙ НА ФОРУМІ:
13.09, п’ятниця, 17:00-17:45 Автограф-сесія Любка ДЕРЕША «МИРОТВОРЕЦЬ» № стенда 111; 14.09, субота, 13:00-13:45 Автограф-сесія Любка ДЕРЕША «МИРОТВОРЕЦЬ» № стенда 111; 14.09, субота, 15:30-16:00 Автограф-сесія Любка ДЕРЕША «МИРОТВОРЕЦЬ» № стенда 111; 15.09, неділя, 13:00-13:45 Автограф-сесія Любка ДЕРЕША «МИРОТВОРЕЦЬ» № стенда 111.



Євгенія Кононенко «НОСТАЛЬГІЯ»

Повість

Вперше окремою книгою виходить одна з найкращих повістей метра сучасної української літератури «Ностальгія» від Євгенії Кононенко.
«Ностальгія» це — «три в одному»: детективний роман з несподіваною розв’язкою, роман-топографія старого міста та історія кохання з ностальгійним присмаком. Історія про осінньо красиве почуття двох дорослих людей, яких поєднала необхідність розслідувати загадкове вбивство двадцятирічної давнини.
«Ностальгія» — це повість про київський внутрішній простір, який є настільки викривленим, що жодні дві точки не можна з’єднати по прямій. Це простір, кривизна якого весь час міняється й іноді стає від’ємною: тому минуле зникає назавжди. Але героям «Ностальгії» щастить відшукати минуле. Принаймні те, до якого вони причетні.

Бувають моменти, коли ти відчуваєш повноту буття. Можливо, це трапляється не надто часто, але таки трапляється. Тоді я щаслива. Це спричиняє натхнення до написання нових творів, спілкування, кохання... І такі моменти компенсують увесь попередній негатив та заохочують жити далі… Євгенія Кононенко З більш детальною інформацією можна ознайомитись http://www.calvaria.org/attachments/[RELIZ%20Kononenko].pdf



Тимофій Гаврилів «У ШАТАХ ВЕРЕСНЯ»

Оповідання

Збірка нових оповідань талановитого українського письменника Тимофія Гавриліва увійшла до серії «Колекція ПРОчитання», де «герої книжок, створені письменниками, бувають живішими за реальних людей. А якщо героями книжок стають письменники та інші люди, причетні до створення книжок, а також і читачі книжок і самі книжки, то такі книжки стають багатовимірними, розповідають читачам ще більше, ніж просто книжки» Євгенія Кононенко

Відлуння Форуму. Відлуння… Свято видавців і читачів добігло кінця. Одні збирають стенди й намети, інші — придбані книжки і враження. Й ті, й ті чекатимуть наступного року. І лишень наші герої й геройчики нестимуть відлуння форуму в своїй душі, плекаючи надію ще бодай разочок отримати свою пайку слави, що так п’янить і окрилює. Хтозна, якими шляхами дістаються такі різні постаті — університетський доцент, районний чиновник, дрібний пройдисвіт — цієї дивовижної царини — літератури. Поети й прозаїки, вони подеколи викликають посмішку, подеколи — жаль і співчуття. Так, вони такі різні, але так органічно співіснують на сторінках збірки.

Найбільша втіха — коли є втіха в писанні. Друга — коли є втіха читача в читанні, коли бачу зворотний зв’язок. Якщо нема гармонії в процесі писання, то нічого не вийде. Я за те, що з текстом треба багато працювати, але не дуже розумію, коли людина каже, що народжувала його в муках. Треба народжувати в насолоді, але й у відповідальності.
Тимофій Гаврилів, «Ратуша»
З більш детальною інформацією можна ознайомитись http://www.calvaria.org/attachments/[RELIZ%20Gavruliv].pdf

13 вересня у п’ятницю о 20.30-21:30 в «Ноївому Ковчезі», Львів, вул. Ставропігійська, 9, презентація книжки Тимофія Гавриліва «У ШАТАХ ВЕРЕСНЯ».
14 вересня в суботу о 14:00-14:30 автограф-сесія Тимофія Гавриліва «У ШАТАХ ВЕРЕСНЯ», № стенда 111.


Кшиштоф Чижевський «ЛІНІЯ ПОВЕРНЕННЯ»

Про практику прикордоння у діалозі з Чеславом Мілошем З польської переклав Кость Москалець

Книжка відомого польського філософа, громадського діяча, поета, актора та видавця Кшиштофа Чижевського «Лінія повернення» має підназву «Про практику прикордоння у діалозі з Чеславом Мілошем». Це розповідь про діалог культур, складена на основі практичного досвіду прикордоння – мистецтв, культур, народів – основної формули співіснування в наш час. Образ «людини прикордоння», що проходить червоною ниткою через всі есе, що ввійшли до складу книжки, постає толерантною особою, часто з переплутаними родинними коренями, яка відзначається емпатією, критичним патріотизмом, імунітетом до національних фобій, володінням різними мовами, цікавістю до іншого і поєднаною з відкритістю до світу любов’ю до своєї малої вітчизни. З’явившись на початку книжки як абстрактна дефініція, «людина прикордоння» далі втілюється в різних конкретних постатях: Пауль Целан і Єжи Фіцовський, Чеслав Мілош і Томас Венцлова, Драґо Янчар і Віктор Вінікайтіс…

Кшиштоф Чижевський - яскравий приклад людини, яка, незважаючи на місце проживання, здатна змінювати світ, робити його більш чуйним і толерантним. І не важливо, чи ти мешканець великого міста, чи маленького села, щодня ти можеш зробити крок назустріч своєму сусідові, який, на твою думку, є іншим.
Марія Зубрицька
проректор ЛНУ ім. Івана Франка
З більш детальною інформацією можна ознайомитись http://www.calvaria.org/attachments/[RELIZ%20Czyzewski].pdf

12 вересня в четвер о 18:00-18:45 в театрі «Воскресіння» (Чорна зала, Львів, пл. Генерала Григоренка,5) презентація книжки Кшиштофа Чижевського «Лінія повернення. Про практику прикордоння у діалозі з Чеславом Мілошем».
Модератор Олександр Буценко.
Відповісти на статтю