Один із найвідоміших польських письменників сьогодення Януш Леон Вишневський (Janusz Leon Wiśniewski) презентує на 20. Форумі видавців у Львові книжку

Новини

Один із найвідоміших польських письменників сьогодення Януш Леон Вишневський (Janusz Leon Wiśniewski) презентує на 20. Форумі видавців у Львові книжку "На face з сином".

ГО "Форум видавців" | 24.08.13 13:15:19

Сам Януш вважає себе не письменником, а автором книг, але підкреслює, що основною його роботою є наука. Називає себе «віруючим у Бога фізиком».
Письменник вважає жінок набагато кращими за чоловіків. На питання, що потрібно для того, щоб писати книги, не задумуючись відповідає – чесність.

«Можна сказати, що я живу як шизофреник. Працюю – як вчений, але зустрічаюся з великою кількістю цікавих людей – як письменник. Якщо мені погано з дружиною-роботою, то я йду до коханки-літератури, і навпаки. Книги я пишу лише коли маю вільний час» говорить він в одному з інтерв'ю.
Януш навчався в морському училищі в Колобжезі, де отримав диплом моряка далекого плавання. Багато подорожував. Вивчав фізику в університеті Коперника в Торуні та захистив докторську дисертацію. Водночас навчався на економічному факультеті. А в Лодзинському технічному університеті захистив докторську дисертацію з хімії. Ще пізніше отримав ступінь доктора інформатики у Варшавському університеті технологій. Наразі Вишневський займається молекулярною біологією та веде авторську колонку «Інтимна теорія відносності» у польському журналі «Пані» («Pani»).
«Я пишу в багатьох жанрах – романи, есе казки… Мої книги поляризують − одні їх люблять, інші ненавидять. Це прекрасно! Щоб ненавидіти, треба прочитати. Саме тому у мене така велика частина «літературного торта».
Усі книги письменника – про любов. Як він сам зізнається в одному з інтерв’ю, любов йому цікава з усіх точок зору:
«Лише для любові і варто жити… Невчасною може бути гикавка, менструація або смерть. Але не любов».
Книгу Вишневського «Самотність в мережі» вважають одним з найчуттєвіших романів про любов, що вийшли останнім часом. «Зі всього, що вічне, найкоротший термін у любові» – такий лейтмотив бестселера. У книзі автор намагається донести приховані переживання і почуття людей, які почуваються самотніми, навіть маючи друзів і кохану людину.
Восени 2006 року роман був екранізований. За перший місяць прокату він побив рекорд касових зборів, обігнавши всі голлівудські новинки та був включений у програму Московського міжнародного кінофестивалю 2007 року.
З часу вдалого дебюту Януш Леон Вишневський видав 12 книг: «Мартина» (2003), «Коханка» (2002), «Повторення долі» (2004), «Навіщо потрібні чоловіки?» (2007), «Постіль» (2008), «Молекули емоцій» (2008), «Сцени з життя за стіною» (2008), «Інтимна теорія відносності» (2009), «188 днів і ночей» (2009), «Марцелинка. У пошуках найголовнішого» (2009), «Бікіні» (2009), «Між рядками» (2009).
Книжку «Марцелінка. В пошуках найголовнішого» критики порівнюють з «Маленьким принцом» Антуана де Сент-Екзюпері. Це казка для дітей і дорослих про маленьку, ще ненароджену дівчинку Мерцелінку. В утробі матері вона подумки подорожує світом з Духом, який відповідає на всі її запитання. Дівчинка досліджує світ і розуміє, що найкращим є той, куди збирається привести її власна мама.
Не менш сенсаційною стала його книга «На Фейсбуці з сином» ( Na Fejsie z moim synem, 2013). Це звернений до сина монолог матері, що потрапила до пекла. Одкровення про внутрішній світ людини змученої душевними сумнівами щодо життя, смерті, любові і справедливості.
Критики по-різному відгукуються про творчість Вишневського. Одні називають його книги літературою для кухарок, інші захоплюються здатністю так точно описувати жіночі переживання. Сам письменник зауважує:
«Ідеальна жінка – це суміш цукру і перцю! Терпляча, сповнена розуміння, вона сприймає захоплення чоловіка. З нею хочеться розмовляти. Маю стільки років, що я вже можу це сказати: найважливіше у відносинах між чоловіками і жінками є розмова. 90% –добра розмова і 10% – хорошого сексу – це зразок добрих стосунків».

Авторська зустріч з Янушем-Леоном Вишневським відбудеться 14 вересня 0 18-00 у білому залі театру "Воскресіння". Не пропустіть!

Програма «Польща – почесний гість» на 20. Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту у Києві, Інституту Книжки (Краків).
Відповісти на статтю