Монографії Жана-Клода Маркаде “МАЛЕВИЧ” на третьому «Книжковому арсеналі»

Новини

Монографії Жана-Клода Маркаде “МАЛЕВИЧ” на третьому «Книжковому арсеналі»

Видавництво "Родовід" | 24.05.13 11:20:55

Видавництво «Родовід» повідомляє про такі події, що відбудуться днями навколо монографїі Жана-Клода Маркаде “МАЛЕВИЧ» що відбуваються в рамках третього міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 10-­12, Київ).
презентація монографії, круглий стіл “Малевич і Україна” ( 28 травня, з 17.00 до 19.00 , зала 2)
зустріч малевичезнавців Жана-Клода Маркаде та Дмитра Горбачова із учасниками Києво-Могилянської Бізнес Школи 29 травня, 18.00 Києво-Могилянська Бізнес Школа, вул. Волоська 8/5, 4 корпус, 4 пов. 410 аудиторія
лекція Жана-Клода Маркаде Про деякі характерні відмінності українського авангардного мистецтва В ІЗОЛЯЦІЇ. ПЛАТФОРМІ СУЧАСНИХ ІНІЦІАТИВ (31 травня, 17.00 м. Донецьк)


Усі три події мають спільний мотив – повернення до Києва і в Україну творчості геніального мистця ХХ ст. Казимира Малевича. Головним гостем та спікером стане французький дослідник українського і російського авангарду проф. Жан-Клод Маркаде із Франції.
Проф. Маркаде є знаним та авторитетним експертом. Автор кількох відомих праць з авангардного мистецтва, зокрема франкомовної монографії. Malevitch (1990). Російський авангард. 1907--1927 (1995, 2007); куратор ряду виставок в провідних музеях світу (Пуні, 1992--‐1993 в Парижі та Берліні; Російський символізм, 1999--2000 в Мадриді, Барселоні, Бордо.
Видрукувана видавництвом РОДОВІД книга «МАЛЕВИЧ» є україномовною редакцією франкомовної монографії Malevitch 1990 року (переклад українською Василя Старка, дизайн Ірини Пасічник). Чому так важливо було опублікувати цю працю українською ? Перша і найпростіша причина – найвідоміший мистець ХХ століття народився в Києві і в автобіографічних текстах називав себе українцем. Проф. Маркаде в передмові до української редакції зазначає : ≪Є елемент, який відрізняє мою роботу від більшості інших досліджень про Малевича – це увага до українського коріння малярської поетики Малевича, що замовчують або туманно висвітлюють, і не тільки в російських дослідженнях... У всіх моїх статтях і книгах про так званий "російський авангард", поняття якого усталилося лише з 1960-х років, я розрізняю в цьому потужному новаторському художньому потоці три напрямки або ≪школи≫: петербурзька, московська й українська (до неї належать Олександра Екстер, Давид і Володимир Бурлюки, Архипенко, Малевич, Баранов-Россіне й, почасти, Ларіонов та Татлін)≫. Партнер друку книги – фамільна друкарня HUSS.
Інша важлива причина появи такого дослідження в Україні – це дискусії навколо творчості Малевича, і навіть її нерозуміння, а то й часткове невизнання. Праці Малевича багатогранні, в них часто нашаровується кілька культур. Зрозуміти, “прочитати” їх відразу, глянувши на зображення в інтернеті, буває складно. Дослідження проф. Маркаде цікаво читати – в ньому розкладена по поличках еволюція творчості польсько‐українсько‐російського маляра, архітектора, теоретика, педагога й мислителя.

Круглий стіл “Малевич і Україна” дозволить іншим малевичезнавцям представити свої дослідження і, можливо, окреслити нові публікації. Модератор круглого столу – доктор літературознавства Тетяна Огаркова, редактор книги “МАЛЕВИЧ”, викладач Києво‐Могилянської Академії. Запрошені учасники – проф. Дмитро Горбачов, автор і головний редактор збірника “Малевич і Україна” (Київ), проф. Георгій Коваленко, академік Академії мистецтв Російської Федерації (Москва), дослідник російського і українського авангарду, Олена Кашуба--‐Вольвач, кандидат мистецтвознавства, автор книги “Олександр Богомазов. Автопортрети”, Тетяна Павлова, докторант, автор досліджень про мистців харківського авангарду Б. Косарева та В.Єрмілова (Харків), проф. Ольга Лагутенко, автор книг з української модерної графіки (Київ) та інші.

Про мистецтво і філософію Малевича як людини‐творця та візіонера буде розмова на зустрічі малевичезнавців Жана‐Клода Маркаде та Дмитра Горбачова із управлінцями українських компаній у Києво‐Могилянській Бізнес Школі (kmbs). Казимир Малевич кардинально змінив ландшафт тогочасного культурного простору та показав вихід на якісно інші виміри в живописі. Саме ця логіка творіння радикально нових концептів особливо цікава не лише у сфері мистецтва, але і бізнесу. Модеруватиме дискусію декан kmbs Олександр Саврук. “

Деякі характерні відмінності українсткого авангардного мистецтва першої четверті ХХ століття” – такою буде тема лекції проф. Жана--‐Клода Маркаде в В ІЗОЛЯЦІЇ. ПЛАТФОРМІ СУЧАСНИХ ІНІЦІАТИВ (Донецьк), яку він прочитає 31 травня о 17.00

Організатори подій: видавництво РОДОВІД, Києво-Могилянська Бізнес Школа, ≪ІЗОЛЯЦІЯ. ПЛАТФОРМА КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ≫.

Партнери: Французький Інститут в Україні, Книжковий Арсенал, Детальніша інформація за тел. 067 404 4402; 044 289 4829 імейл: rodovid.box@gmail.com
Відповісти на статтю