Сольна зустріч Тимофія Гавриліва із львівськими читачами з приводу нового роману «Вийди і візьми»

Новини

Сольна зустріч Тимофія Гавриліва із львівськими читачами з приводу нового роману «Вийди і візьми»

"Книгобачення" | 29.03.13 8:29:22

Днями у львівській книгарні «Є» відбулася зустріч із українським письменником з Тимофієм Гаврилівим. Власне, вона стала продовженням презентації, розпочатої в рідному місті письменника Івано-Франківську.

Адже, маючи і багате львівське минуле, письменник не лише почуває духовну близькість із львів’янами, але і одним із персонажів свого роману, як він сам зазначає, зробив Місто, прообразом якого так чи інакше стали обидві його «домівки» із такими впізнаваними, з одного боку, європейськими ознаками, однак з іншого – знівельованими або й сплюндрованими недавнім радянським минулим. Місто – як живий організм, у порухах якого виявляється зневага чи любов людей і до людей, що у ньому живуть, позбавлені не самого міста, але, можливо, його прихильності і ласки.
Відтак Т. Гаврилів, як він означив, у «сольній» зустрічі знайомив своїх львівських шанувальників із новим романом, який є завершальною частиною трилогії, присвяченої спільній для всіх творів темі. Попередні романи – «Де твій дім, Одіссею?» і «Між тоді і тепер». До речі, треба сказати, сольність вдалася. Зачитані тексти, представлення персонажів роману і його основних колізій, хитросплетінь образів і цитат (інтрига впізнаваності і вигаданості), зрештою, і знайомість автора із деякими учасниками презентації породили жваву і цікаву розмову між гостями компактного залу книгарні «Є» і письменником, що часами здатна була перерости у гострі дискусії і навіть затягнутися. Саме той варіант, коли кожен із учасників, у тому числі, можна сподіватися, і сам письменник знайшли для себе щось неминуче корисне. Принаймні, у особистому самовизначенні і щодо особливостй роману, і щодо його потенційної взаємодії з суспільством, нюансів (мало не інтимних) письменницької творчості, ставлення до ролі письменника, і щодо його стосунків із читачами чи видавництвом.
Без сумніву, роман (у тому числі як складник трилогії) незважаючи на складність і «не рекламність» проблеми, в ньому означеної, знайде (в принципі вже знайшов і знаходить) свого читача, а за фабульними і тестовими ознаками вже став частинкою кращої сучасної української літератури. Можливо, це суб’єктивна думка одного із учасників зустрічі, але видавництво «Кальварія», як видається, має гарного автора.
Відповісти на статтю