Новини

«Цифрова школа». Шляхи подолання спротиву?

www.men.gov.pl/ | 22.02.13 17:33:42

Днями Міністерство народної освіти Польщі на сторінці свого офіційного сайту опублікувало результати минулорічного он-лайн-опитування щодо перспектив запровадження у Польщі так званої «цифрової школи», у які застосовуватися будуть головним чином електронні книги.
Як повідомляється, в опитуванні взяли участь 10 229 осіб, серед яких 5716 учителів, 1373 батьків, а також 3140 учнів і інших зацікавлених.
Як виявилося, учителі високо оцінюють потенціал електронних книг і можливості їх позитивного впливу на розвиток і прогрес учнів у навчанні. Більшість із них вважають, що електронні книги допоможуть розвинути навички творчого використання наявних джерел знань, допоможуть розвитку творчості і доповнять навички учнів. Лише 23 з вчителів (0,4 відсотка) мають побоювання, що використання електронних книги може здійснити негативний вплив на якість освіти і тільки 6 із них оголосили себе противниками електронних підручників і критично ставляться до їх корисності.
На думку більшості, найбільша перевага електронних підручників в інтерактивності вправ, а також полегшенні закріпленні знань з допомогою відеоматеріалів і навчальних ігор (90 % учителів). Також учителі сподіваюся з допомогою такого навчання легше відстежувати прогрес учнів і коригувати їх навчання.
Серед завдань анкети було також виявлення готовності учителів до використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні, в тому числі з допомогою інтернету. Виявилося, що 15,6 відсотка польських учителів не потрібують додаткового навчання для використання електронних підручників у школі. Тільки вісім учителів заявили, що вони не будуть використовувати сучасні технології.
Крім того, майже всі вчителі, які взяли участь в опитуванні, вже активно працюють в цифровому світі і використовують відкриті освітні ресурси, такі як Scholaris або Wikipedia. Для 60 відсотків це щоденний робочий інструмент. Цифровий контент і мультимедійні засоби польські учителі застосовують, як правило, для пошуку інформації, а також для представлення у мультимедійній формі викладу матеріалу (наприклад, у PowerPoint). Застосовують вони цифрові технології не тільки для створення контенту, вибору і порівняння важливої інформації, але і в стосунках з учнями, з батьками, виданні домашніх завдань. До того ж, більшість учителів користуються цифровими технологіями вже від 3 до 20 років (59 відсотків респондентів).
Щодо батьків, то 66 відсотків із них хотіли б бачити е-книгу як основний засіб навчання, але 26 відсотків вважають, що і електронна книга і традиційна повинні бути рівноправними у застосуванні.
Більшість батьків сподіваються, що електронна книга дасть змогу дітям для інтерактивних вправи і моделювання експериментів. Окрім того, вони вважають, що до застосування електронних книг їхніх дітей буде стимулювати використання таких функцій електронних підручників, як відеоматеріали, розвиваючі ігри, аудіо-, цифрові книги, бази тестів для самоперевірки. Також батьки хотіли б мати можливість за допомогою електронних книг відстежувати хід навчання дитини (95 відсотків), брати участь у спільному навчання з допомогою ігор (59 відсотків), а також відслідковувати історію користування підручником (48 відсотків).rnЗі спостережень батьків, що діти охоче і часто користуються комп'ютером, з яких більше 50 відсотків дітей проводять перед не менше 6 годин на тиждень, 24 відсотків - понад 10 годин на тиждень. У той же час, 44 відсотків батьків заявили, що настав час, щоб вчитися. Швидше за все, для пошуку інформації - таким чином, 39 відсотків батьків вважають. Але і спілкуватися з колегами, особливо на домашніх завдань (25 відсотків) та написати есе (19 відсотків). Тим не менш, 4 відсотки батьків вважають, що їхні діти використовують комп'ютер для інших цілей, крім освіти.
Щодо учнів, то можна з певністю сказати, що цифровий світ уже є повсякденною частиною їхнього життя. Власне, 73 відсотків учнів польських шкіл, які відповіли на запитання анкети, визнали, що проводять перед комп'ютером понад 10 годин на тиждень. 95 відсотків здійснюють пошук різноманітної інформації, включаючи вибір і критичне порівняння, але так само бувають в інтернеті для спілкування, розваги. На їх думку, електронні книги сприятимуть творчому розвитку. Тільки 8 із 3140 відповідей у цій групі вважають, що електронні книги не принесуть позитивних змін в польську освіту.
Щоправда, як і батьки, учні вважають найкращим здобутком інтерактивні засоби навчання, вправи та відеоматеріали. Тому очікують в книжках нових можливостей, які не можуть дати традиційні книжки.
Відповісти на статтю