Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 04.02.13 6:42:54

4-10 лютого книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
5 лютого (вівторок), о 18.00:
лекція соціолога проф. Наталії Черниш на тему “В пошуках себе: ідентичність у постмодерну епоху”.
• Скільки ідентичностей має людина?
• Коли виникла і радикалізувалася проблема ідентичності?
• Що для людини важливіше: ким бути чи ким себе вважати?
• Чи можлива одна ідентичність на все життя, чи вона постійно змінюється?
• Якою є ідентичність громадян України?
• Чи мають регіони України власну ідентичність?
• Чи загрожує відсутність спільної української ідентичності розпаду української держави як політичної одиниці?
Проф. Черниш Наталія Йосипівна — український соціолог, перший доктор соціологічних наук в Україні, кандидат філософських наук. Викладач Львівського національного університету ім. Івана Франка, має багатий досвід дослідницької та викладацької діяльності в університетах США й Канади. Сфера наукових зацікавлень: теоретична соціологія, історія української та зарубіжної соціології, етносоціологія та соціологія нації, розвиток етнічних процесів у сучасному українському суспільстві, соціологія регіоналізму, соціологія ідентичності, соціологія глобалізації.



6 лютого (середа), о 18.00:
презентація книжки “Організація державної влади в сучасному світі. Конституційно-правова енциклопедія” (автори — Олена Бориславська, Сергій Різник) (спільно з видавництвом “ПАІС”).
Конституційно-правова енциклопедія «Організація державної влади в сучасному світі» є довідково-енциклопедичним виданням, що містить концентрований виклад основних аспектів організації державної влади у всіх сучасних державах. Книга адресована широкому колу читачів: державним та громадським діячам, політикам, правознавцям, студентам юридичних вузів, а також усім, хто цікавиться проблемами організації державної влади.



7 лютого (четвер), о 18.00:
розмова з істориком Тарасом Чухлібом про його книжки “Шлях до Полтави” та “Козацьке коріння Миколи Гоголя” (спільно з інформаційно-аналітичною агенцією “Наш час”).
Тарас Чухліб — український історик, доктор історичних наук. Вивчає міжнародні відносини та зовнішню політику України в XVI-XVIII століттях, історію козацтва.
Розмова точитиметься навколо тем повстання на чолі з гетьманом Іваном Мазепою та Полтавської битви, які донині залишаються в полоні народних міфів та ідеологічних нашарувань. У книжці автор висвітлює складні відносини між Українським гетьманатом і Московським царством в останні десятиліття XVII — на початку XVIII ст., а також описує участь козацької України у «загальноєвропейській» Великій Північній війні 1700—1721 рр., досліджує мотивацію переходу І. Мазепи з-під зверхності царя Петра І до протекторату шведського короля КарлаХІІ Густава, простежує діяльність наступника Мазепи — гетьмана Пилипа Орлика. Ітиметься також про сучасну проблему відновлення національної пам’яті про доленосні для України та Росії події далекої давнини.
Тарас Чухліб розповість і про іншу свою книжку, в якій досліджував родовід Миколи Гоголя. “Усталений художній образ Миколи Гоголя насправді не завжди відповідав дійсності: київський історик Тарас Чухліб стверджує, що іноді письменник прогулювався Санкт-Петербургом, хизуючись «козацькою зачіскою» – так званим «оселедцем». А ще він цікавився українською історією, захоплювався українськими народними переказами і легендами. Нічого дивного, адже був Микола Гоголь козацького роду. Тарас Чухліб каже, що серед пращурів письменника – наказний гетьман Правобережної України Остап Гоголь: славний воїн, який залишив по собі добру славу і нащадків, що жили на Полтавщині” (радіо “Свобода”, 1 квітня 2009 р.).


8 лютого (п'ятниця), о 18.00:
презентація українсько-польсько-німецького часопису “Радар”.
На початку 2010 року побачило світ перше число тримовного часопису РАДАР. Про те, що відбувалося відтоді, поговорять редактори й автори української частини.
Мова йтиме, зокрема, про крайній номер “Радару”, підготовлений “у настрої Шульца”, — тут зібрані тексти як відомих шульцознавців, так іноді й несподіваних авторів. Уміщені в номері також тексти про індивідуальну рецепцію Шульца Юрія Андруховича, Юрія Винничука і відомого польського прозаїка Маріуша Сєнєвіча.

У презентації візьмуть участь Наталка Сняданко, Остап Сливинський, Юрій Винничук, Катерина Оніщук, Христина Назаркевич. Будуть тексти, розмови про переклади, і, звичайно ж, дарування журналу всім присутнім.
«РАДАР» публікує поезію, прозу, драматургію, репортажі, критику, есеїстику. Все, що є літературою в її широкому та мультимедійному сенсі. Друкований «РАДАР» – це тематична добірка текстів, натомість інтернет-сайт присвячений поточному та актуальному, до того ж він виконує роль інформаційного ресурсу, зосередженого на літературних та культурних новинах із трьох країн – Польщі, Німеччини та України.
Видавець часопису – Асоціація “Вілла Деціуша”. Підтримка — від культyрної фундації «Allianz» і Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща.



***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Відповісти на статтю