Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 28.01.13 8:30:26

28 січня — 3 лютого книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
28 січня (понеділок), о 18.00:
презентація книжки Надійки Гербіш «Теплі історії до шоколаду» (вид-во “Брайт Стар Паблішинг”).
«Теплі історії до шоколаду” – це не продовження попередньої книжки “Теплі історії до кави”. У «чоколядових розповідях» більше фотографій, мандрівних нотаток, а ще – несподіваний подарунок давнім читачам і шанувальникам проекту «1001 щаслива намистина». Авторка стверджує, що там значно більше оптимізму, рок-н-ролу й веселощів, ніж у попередній книжці. Назву «Теплі історії» вирішили залишити на позначення серії альтернативних – оптимістичних і надихаючих – книжок.
Надійка Гербіш (Шевченко) – щаслива закохана жінка, пригодошукачка та мандрівниця. У вільний від мандрів і мрій час письменниця займається перекладами, викладає історію світової літератури, фотографує й пише книжки.
Разом зі своєю родиною мешкає в затишному будинку з вікнами, що виходять на Збаразький замок. Авторка вірить, що її основне завдання – дарувати натхнення і радість. Перша збірка Надійки «Теплі історії до кави» побачила світ у вересні 2012 року й одразу стала українським бестселером, захопивши читачів щирістю і теплом. Її відзначили нагородою «Європейська християнська книга року-2012» на Будапештському форумі видавців.


29 січня (вівторок), о 18.00:
лекція соціолога Оксани Кісь на тему “Чи потрібна Україні її жіноча історія?”.
Де були українські жінки у вирішальні моменти історії України? Що робили вони, коли руські князі закладали підвалини української держави та запроваджували християнство? Чим займалися, коли герої-козаки творили основу української нації? Як долучилися до культурного поступу українства протягом століть бездержавності? Де були вони, коли чоловіки будували комунізм, перемагали нацистських окупантів, боролися з радянською владою, каралися в Гулагу, протистояли тоталітаризмові, руйнували СРСР та будували незалежну українську державу?.. Чи жінки брали участь у тих подіях нарівні з чоловіками? Чи вони досвідчили найбільш драматичні та найбільш славні історичні зміни інакше? Що на практиці означало „бути українською жінкою” в різні часи? Як українки вкладають свої особисті історії в рамки Історії, яку вони пережили? Як вони вписують цю Історію у свої особисті розповіді? Якщо ми запитаємо себе “Що нам відомо про особливий жіночий досвід українського минулого?” – доведеться визнати: майже нічого. Однак таке знання нам необхідне, аби осягнути витоки та сутність ґендерної проблематики в сучасному українському суспільстві.
У лекції Оксани Кісь мова йтиме про основні тенденції, проблеми та перспективи розвитку досліджень з жіночої історії в сучасній Україні, приділяючи увагу інтелектуальному, суспільно-культурному та інституційному контекстам. Дослідниця аналізує основні наративи, що сформувалися у цій ділянці за останні 20 років, і розкриває внутрішню логіку та зовнішні чинники розвитку української жіночої історії.


30 січня (середа), о 18.00:
розмова на тему “Кіно на мапі с п трав. Про місце різного кіно в нашому житті і еволюцію способів його "вживання"".
Доповідачі:
Оксана Лепак, дослідниця історії кіно Львова;
Оля Райтер, директор кінофестивалю Wiz-Art;
Олександр Телюк, ведучий кіноклубу КіноЛева, кінокритик.
Модератор:
Йош, дослідниця кінопроцесу.


31 січня (четвер), о 18.00:
“Сектор критики”: щомісячне обговорення книжок за участі літературознавців Віктора Неборака, Ігоря Котика, Андрія Дрозди.
Тема розмови січня — Левон Хечоян “Ладанові дерева” та Петро Яценко “Січкарня”.


1 лютого (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки Андрія Кокотюхи “Червоний” (вид-во “Клуб сімейного дозвілля”).
Був собі звичайний журналіст, аж раптом перетворився на… таємного літописця подвигів Данила Червоного, відбув своє у психлікарні й залишив по собі три зошити — три історії цього командира ОУН—УПА. Його ловили загони НКВС, поки нарешті не запроторили до ГУЛАГу, де він… піднімає повстання! Хото він — герой чи бандит? Чим приголомшив людей, що зустрілися з ним? А як щодо сучасного читача?
Андрій Куликов про книгу:
"Кокотюха знову дивує: цього разу — простотою розповіді про те, що стількох інших впроваджує у спокусу драматизації і героїзації. Замість власних оцінок додає документи. І тому замість враження, що так могло бути, виникає враження — було так".
Вахтанг Кіпіані про книгу:
"Драма українців, затиснутих двома тоталітарними "соціалізмами" — інтернаціональним та національним, варта, щоб про неї розповіли. В цьому сенсі роман Кокотюхи "Червоний" приречений бути прочитаним".
Тетяна Трофименко про книгу:
"Автор пише не чорно-білими фабами, а намагається показати "різні правди".


***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю