Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 30.09.12 8:49:41
1-7 жовтня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
1 жовтня (понеділок), о 18.00:
перегляд іронічних, страшних, анімаційних, цинічних документальних кіно про журналістику (спільно з Незалежною асоціацією телерадіомовників у рамках мандрівного кінофестивалю «Кіномедіа»).
4 жовтня (четвер), о 18.00:
перегляд світлин Вацлава Гавела, зроблених відомим фотографом Богданом Голомічеком, та розмова про чеського президента (до річниці від дня народження Вацлава Гавела, спільно з Генеральним Консульством Чехії у Львові).
1974 року Богдан Голомічек вперше фотографує Вацлава Гавела. Тоді ще жоден з них не здогадувався, що це початок їхньої дружби на ціле життя...
Фотограф Богдан Голомічек народився 1943 року в в Україні. 1947 року його батьки – мати українка і батько волинський чех — переселились у Молоді Буки в Крконошах. Підлітком Голомічекові дарують на Різдво радянський фотоапарат «Смєна» і десять фотоплівок, які він використав у той самий вечір.
У 1960 році вивчився на електрика в Поржічі у Турнова. На тутешній електростанції він працює аж до 1968 року. Наступного року влаштувався на роботу до Трутновського музею. 1969 року вперше експонує свої фотографії. Після 1969 року працює на підприємстві «Геоіндустрія», а з 1971 року влаштовується на роботу працівником з технічного обслуговування центральної котельні і Янських Лазнях. З 1995 року – «на вільних хлібах». Після переходу з аналогової на цифрову фотографію у 2004 році він активніше присвячує себе аудіовізуальним проекціям.
Богдан довгі роки мандрує Чеською Республікою, де безперестанку знімає серіали фотографічних кадрів. Але це не фоторепортер і не документаліст – його фотографії більш приватні, всі разом вони складають альбом небуденних моментів буденного життя. Постулат єдності життя і творчості стає дійсністю особі Голомічека. Голомічек є своєрідним літописцем останніх більш як тридцяти років життя Чехії, але одночасно і митцем, неповторні твори якого чим далі, тим більше промовляють до іноземних глядачів. Анна Фарова про нього говорить: «Богдан Голомічек є унікальним феноменом чеської культури. Фотограф дружніх зустрічей, що вловлює позитивні ситуації, моменти милості, спалахи любові з допомогою магії світла».
5 жовтня (п'ятниця), о 18.00:
презентація «Сучасного англо-українського словника живої мови», підготовленого львівським мовознавцем Тарасом Березою.
Книжка є відтворенням сучасної мовної картини світу і покликана донести до користувачів колоритні вислови, які набули широкого вжитку в українській та англійській мовах упродовж останніх двох десятиліть. Завдяки сталим та літературним висловам людина збагачує свій словниковий запас.
«Сучасний англо-український словник живої мови» як довідкове лексикографічне видання розрахований на широке коло користувачів і передбачає зручне користування, пошук, та додаткові можливості щодо опрацювання широковживаних висловів сучасної мови. Словник складається з двох частин і налічує 3000 висловів та 9000 контекстуальних ілюстрацій, що широко вживаються у сучасних друкованих джерелах.
Як укладач словників та посібників Тарас Береза працює з 2006 року. Його першим виданням є Українсько-англійський інтерактивний посібник «Швидка перекладацька допомога від Лінгвістичного Центру. Випуск 1. Юридичний. Цивільно-правові договори», виданий у 2007 році.
«Так кажуть» - перший українсько-англійський англо-український словник народної мудрості, який Тарас Береза укладав разом з Олегом Кулинським. Книга вийшла друком 2010 року.
Наступного року Львів зустрів «Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів», укладений Тарасом Березою, Олегом Кулинським та Лесею Коцюк.
***
Адреса книгарні "Є":
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.