Серія «Український детектив»
Видавництво "Навчальна книга Богдан" | 31.07.12 19:26:34
Започаткована 2009 р. з ініціативи письменника й журналіста Олександра Вільчинського серія книг зі сміливою, жанрово безкомпромісною та несподіваною для українського читача назвою «Український детектив» – незважаючи на розмірковування літкритиків сучасності існує в Україні детектив як повноцінний жанр чи ні, – регулярно поповнюється новими виданнями.
І головна передумова цього – інтерес до цих книг читача, саме українського читача, – як до творів авторів сьогодення, так і до книги Івана Франка «Для домашнього огнища», вперше опублікованої польською мовою 1892 р.
Охопивши часовий проміжок від історичних реалій скіфської доби, Козаччини, Другої світової до розпаду Радянської імперії та «бурхливих 90-х», серія книг створила своєрідне часове пригодницько-кримінальне тло України з її історичним минулим, психологізмом героїки людської особистості, психологією зради та внутрішньої порожнечі, яку персонажам книг доводиться заповнювати «бійкою і пиятикою, стріляниною і крадіжками, шантажами та погрозами». Відомі усім події та суспільні моделі, випливаючи із підручників історії, переплітаються із сьогоденними баталіями через владу, гроші, кохання, культурні цінності. Напруга сюжету, відчуття реалістичності подій та їхнє історичне підґрунтя, колекція жорстоких злочинів та труднощі їхнього розкриття – ось що обіцяє читачам серія книг «Український детектив». І хтозна, можливо, незабаром український детектив стане самобутнім жанровим різновидом – як, скажімо, психологічний чи історичний.
Олександр Вільчинський
Неврахована жертва.
Суто літературне убивство. Детективні повісті
Детективні романи відомого майстра цього жанру Олександра Вільчинського «Неврахована жертва» і «Суто літературне вбивство» мають одного спільного героя – колишнього журналіста Андрія Грабовського, який інколи за збігом обставин, а частіше за власним бажанням, потрапляє у ситуації, з яких згодом доводиться доволі довго шукати виходу. Розплутуючи тугий клубок людських взаємин, автор разом із своїм героєм повертає читача і у «бурхливі 90-ті» («Неврахована жертва»), і на мальовниче лісове озеро («Суто літературне вбивство»), де неприємності й небезпеки починають з’являтися, звісно ж, коли їх найменше чекаєш.
Віктор Мельник
Двійник невідомого контрабандиста. Повість
«Двійник невідомого контрабандиста» – перший твір із циклу детективних романів, у яких діє слідчий з особливо важливих справ прокуратури Олексій Гальчевський. У непростих умовах криміналізованої країни він спільно з оперативниками зі Служби безпеки розслідує загадковий факт контрабанди культурних та історичних цінностей. Динамічний сюжет із несподіваними поворотами постійно тримає у напрузі читача, який з розвитком сюжету дізнається про сучасні будні прокуратури — коли веселі, а коли й сумні.
Сергій Ухачевський
Стіна. Осінні ілюзії. Детективні повісті
Бійки і пиятики, стрілянина і крадіжки, шантажі та погрози — ось та калейдоскопічна атмосфера, в якій живуть і борються герої детективних повістей “Стіна” та “Осінні ілюзії”, події котрих розгортаються наприкінці 80-х років після розпаду Радянського Союзу.
Володимир Лис
Жінка для стіни. Роман
“Жінка для стіни” — яскравий зразок цікавого і динамічного психологічного детективу, сюжет якого тримає в напрузі від першої до останньої сторінки. Таємничі самозаймання будинку “крутого авторитета” і болючі пошуки добровільної жертви — “жінки для стіни” — це тільки початок, вершина айсберга, за якою — безодня душі темної і вершина — світлої.
Ростислав Самбук
Скіфська чаша
“Скіфська чаша” — це напружений, інтригуючий історичний детектив, у якому переплетені два часи — скіфська епоха та друга половина ХХ століття. Не може не вразити дивовижна розповідь про молодого скіфа Агала — творця коштовної чаші, про побут, звичаї та боротьбу його племені. Та минають віки — і чашу, знайдену при розкопках скіфського кургану, викрадають злочинці. Пошуки безцінної реліквії, які очолив капітан Сергій Хаблак, перипетії життя карного розшуку й прокуратури захоплюють читача напругою та інтригою.
Іван Франко
Для домашнього огнища
Повість Івана Яковича Франка «Для домашнього огнища» спершу побачила світ польською мовою в 1892 році, і лише через кілька років – українською. Описані у ній події відбуваються в Галичині і пов'язані з сім'єю капітана Антося Ангаровича, котрий, повернувшись із Боснії додому, пізнає жахливу істину про діяльність його коханої дружини. Автор майстерно будує сюжет, зберігаючи інтригу до кінця. Для широкого кола читачів.
Анатолій Сергієнко
Хто вбив пана Штима? Швидко промайнути
В криміналістичних романах А. Сергієнка "Хто вбив пана штима" та "Швидко промайнути", поєднаних спільними персонажами, події розгортаються навколо таємничих вбивств.
Юрій Дольд-Михайлик
І один у полі воїн
Книга Юрія Дольд-Михайлика вперше вийшла в світ у 1956 році і мала великий успіх у читачів. Описані у ній події відбуваються під час Другої світової війни на тимчасово окупованій території Білорусії, Франції та Італії. У центрі твору — доля мужнього й сміливого розвідника, який веде смертельно небезпечну гру в фашистському лігві. Автор зумів побудувати гострий сюжет, наситивши твір яскравими сценами та епізодами.
Семен Ордівський
Багряний хрест. Срібний череп. Чорна Ігуменя. Сім золотих чаш.
У книжці Семена Ордівського зібрані кращі його детективні та історико-пригодницькі твори, про які свого часу критика писала, що вони “сенсаційні” та надзвичайно цікаві. Невелика трилогія “Багряний хрест”, “Срібний череп” і “Чор¬на ігуменя” присвячена діям т. зв. козацької контррозвідки. У повісті “Сім золотих чаш” розповідається про нелегкі змагання першої української мазепинської еміграції з підступами російської агентури.
chanyuan | 11.04.19 10:29:26
QQQ