Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 12.05.12 19:57:12

Від 14 по 20травня львівська книгарня “Є” запрошує на такі заходи:
15 травня (вівторок), о 12.00:

прес-конференція з нагоди виходу документального фільму “Срібна земля. Хроніка Карпатської України. 1919-1939” (спільно з кіностудією “Invert Pictures” та Західноукраїнським центром історичних досліджень; для журналістів і всіх зацікавлених).
У травні 2012 року з'явивсяDVD і саундтрек документального фільму «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».
Під час прес-конференції творчий колектив фільму розповість про труднощі та особливості створення української документальної кінострічки, а після на завершення відбудеться міні-концерт за участю етногурту «Люди добрі».
Прем’єрні покази фільму «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939» вже відбулися в більшості обласних центрів Західної України, запланована презентація у місті Києві.
Новий фільм кіностудії «Invert Pictures» та громадської організації «Західно-Український Центр Історичних Досліджень» є ґрунтовним дослідженням історії Закарпаття періоду 1919-1939 років, підсилене розповідями очевидців, маловідомими документами, а також майстерно відзнятими краєвидами та художніми сценами. Незвичний формат документального фільму — це новий досвід для українського документального кіно, який творці нарекли «епічним документальним кіно».
У звуковій палітрі кінострічки гармонійно поєднані авторська та етнічна музика. Зокрема, подарунком для глядачів буде музична збірка під назвою «Музика Срібної Землі». До збірки увійшли твори українських гуртів, серед яких «Бурдон», «Люди добрі», «Картон», «Пропала грамота», Хор «Гомін», Владіслав Левицький, «Чорні черешні», «Гудаки», «Рокаш», «Дивні», «Піккардійська Терція». Музична збірка є сюрпризом для глядачів фільму, адже свої твори виконавці записали чи надали спеціально для фільму, роблячи у такий спосіб подарунок усім поціновувачам справжньої української музики.
Робота над фільмом тривала впродовж 2010-2012 років, загалом понад 16 місяців. Глядачі побачать красиву епічну розповідь про історію розвитку і становлення одного з мальовничих куточків України – Закарпаття.
Фільм продовжує серію документальних стрічок про історію України. Попереднім проектом є фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» (2010 рік).
Учасники прес-конференції:
режисер Тарас Химич, композитор Любомир Соломченко, продюсер Тарас Чолій, звукорежисер Роман Микульський, а також виконавці: Орест Прус («Картон»), Владіслав Левицький, Ростислав Татомир («Бурдон»), гурт «Люди Добрі».
По завершенні прес-конференції відбудеться міні-концерт етногурту «Люди добрі».
Контакти: продюсер Тарас Чолій Тел: +380673416393, taras.choliy@gmail.com

15 травня (вівторок), о 18.00:

День Колумбії (в рамках проекту “Дні країн”, спільно з міжнародною організацією AIESEC).
КолумбійціВалентіна Альварез і Хуліана Альварез Рестрепо представлять свою країну, розкажуть про її культуру, звички, традиції.
AIESEC – міжнародна молодіжна організація, що об’єднує активну молодь зі 107 країн світу. Члени організації – це студенти й випускники, які кожного дня розвиваються особистісно та професійно на шляху формування себе як лідерів, що хочуть та знають, як змінювати світ на краще.

17 травня (четвер), о 18.00:

лекція на тему “Військова справа доби Середньовіччя”.
Лекцію прочитає історик, працівник львівського Музею зброї “Арсенал” Олександр Олешко.
Лицар у сяючому обладунку, на білому коні, у супроводі вірного зброєносця... Такий образ відомий нам із книг та кінофільмів. Ми знаємо про звитяги на турнірах на честь прекрасної дами та на війнах на славу короля та Вітчизни. Але що ми знаємо про речі, які допомагали лицарю вершити ці звитяги? Запрошуємо вас ознайомитися з основними видами середньовічного озброєння та традиціями, що супроводжували бої у цю епоху.


18 травня (п'ятниця), о 18.00:

презентація першої української прозової книжки українського критика й відомого в Литві та Франції автора Ярослава Мельника під назвою «Телефонуй мені, говори зі мною» (спільно з інтернет-виданням “ЛітАкцент” (www.litakcent.com) та видавництвом “Темпора”).
Презентація відбудеться за участі автора. Запрошені також літературознавці: Віктор Неборак, Ігор Котик, Тимофій Гаврилів, Микола Ільницький, Андрій Дрозда. Модератор — головний редактор інтернет-видання “ЛітАкцент” Володимир Панченко.
Книжка “Телефонуй мені, говори зі мною” стане шостим виданням серії «Бібліотека “ЛітАкценту”».
Ярослава Мельника, людину химерної долі, закордонна критика називає містиком і неосимволістом, одним із найбільш таємничих письменників свого покоління. У книзі прози цього українського письменника, який мешкає в Литві, читач зіткнеться з гіпнотичним зсувом знайомої нам щоденної реальності, завдяки якому стає можливим духовне звільнення й вихід – через катарсис – в іншу, «паралельну» реальність. «Коли людина знаходиться обличчям до великих таємниць буття, коли «бачить Бога» – в її свідомості відбувається зсув. Я це вважаю шляхом до свободи. Я не вірю в цю реальність, що мене оточує. Коли-небудь я про це скажу більше», — розповідає в інтерв’ю «ЛітАкценту» Ярослав Мельник. Що письменник мав на увазі, можна розпитати в самого автора на презентації.



***
Адреса книгарні "Є":
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю