Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 14.04.12 8:08:54

18-22 квітня книгарня є у ЛЬвові запрошує на такі заходи:

18 квітня (середа), о 18.00:
презентація книжки фінської журналістки Анни-Лєни Лаурен “У горах всі рівні. Про Кавказ і його народи” (спільно з Посольством Фінляндії в Україні та літературною аґенцією “Піраміда”).

У презентації візьмуть участь:
Анна-Лєна Лаурен, авторка книжки,
Ар’я Інкері Макконен, Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні,
Наталка Іваничук, перекладач книжки,
Василь Ґабор, засновник серії “Приватна колекція”.

Фінська письменниця і журналістка, авторка вже відомої українцям книжки “Щось у них негаразд з головою, в тих росіян” (Львів: літературна аґенція “Піраміда”, серія “Приватна колекція”, 2011) Анна-Лєна Лаурен яскраво відображає в своїй книзі “У горах всі рівні. Про Кавказ і його народи” ситуацію на Північному Кавказі, де панують жорсткі й мудровані неписані правила людського співіснування, а поняття сумління і честі ставляться понад життям і смертю. Окрім Грузії, Абхазії і Південної Осетії, вона захопливо і цікаво описує своє перебування ще в п’яти республіках, які є частинами Російської Федерації, — Дагестан, Чечня, Інгушетія, Північна Осетія і Кабардино-Балкарія, де проблеми з порушеннями прав людини найбільші.


19 квітня (четвер), о 18.00:
презентація книжки Юрія Дорошенка «Без догмату. Релігійні магістралі» (вид-во «Ярославів Вал»). Модератор – релігієзнавець Андрій Юраш.
Книжка відомого журналіста містить статті, інтерв’ю, нариси на релігійну й церковно–політичну тематику, що виходили в різних ЗМІ із середини 1990–х до 2011 року. Юрій Дорошенко аналізує сучасні складні суперечні міжконфесійні і державно-церковні
взаємини, переконуючи в тому, що українська національна ідея
на свою остаточну перемогу заряджена не лише землею, мовою, історією, а й
незалежною, національною Православною церквою України.
«Релігія, як і культура, сьогодні в нашій країні є останньою барикадою україн¬ства, — стверджує Юрій До¬рошенко. — Коли інформаційний простір повністю контрольований іншою країною, коли національної економіки немає, коли немає армії, а спецслужби працюють не на інтереси українського народу, саме духовність для українців (як це було і в ХІХ сторіччі) стає базовою, націєоб’єднуючою складовою. Саме тому проти будь–яких спроб утворення помісної Української православної церкви точиться така шалена боротьба. І роль журналістів у ній надзвичайно велика».
«Книжка Дорошенка, хай і з його суб’єктивним поглядом, є своєрідним підручником церковної історії України за останні 16 років», – зазначає журналіст газети «Україна молода» Дмитро Лиховій.



20 квітня (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки Любка Дереша “Голова Якова” (видавництво “Клуб сімейного дозвілля”).

Любко Дереш написав алхімічну комедію про гімн до Євро-2012!

Завіса таємничості, якою останнім часом сповита постать Любка Дереша, спровокувала безліч сенсаційних чуток. Найоригінальніші з них відправляли письменника ченцем у монастир, в еміграцію до Ізраїлю або підкорювати Північний полюс. Проте Дереш, дещо відійшовши в «інформаційну тінь», продовжував плідно працювати над новим романом та остаточно визначив його як алхімічну комедію. Сюжет «Голови Якова» розгортається навколо геніального композитора Якова. Він отримує від свого брата, політтехнолога, незвичну пропозицію — створити гімн-симфонію до відкриття Євро-2012. Темні отці, які стоять за цим замовленням, впевнені, що лише йому під силу створити музику, що буде прологом до мелодії Апокаліпсису. Щоб віднайти потрібні звуки, Якову доведеться зіграти на найприхованіших струнах душі, а можливо, й вмерти і відродитися знову.

Тривалу історію написання нової книжки, яка врешті решт алхімічним чином перетворилася на роман «Голова Якова» сам Любко Дереш пояснює так: «За царя Гороха, коли людей було трохи, роман «Голова Якова» носив назву «Як стати Богом і не заплакати». Тоді я ще не знав, що цей роман стане для мене однією з найзапекліших (і найтриваліших) робіт над літературним твором. За п’ять років, поки писався роман, я встиг зненавидіти літературу, простити їй все і знову полюбити, заблукати у власному творінні і щасливо віднайтися, врешті, розчинити готовий уже роман «Як стати Богом…» в кислоті і випити, в кращих традиціях 60-х, цю юшку до дна. Рукописи хоч і не горять, зате добре розчиняються».



***
Адреса книгарні "Є":
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю