Фестиваль дитячої книги у Львові і книжкова премія «Левеня». Формується склад учасників
16.03.12 11:52:31
Як відомо, громадська організація «Форум видавців» цього року проводить 7-ий Ярмарок дитячих книжок та ігор «Форум – дітям» 27 - 29 квітня. Він працюватиме у межах Львівського міжнародного дитячого фестивалю. Буде також вручено Премію за кращу дитячу книжку "Левеня", а до того оцінювання книжок буде відбуватися у нових умовах...
За повідомленням прес-центру Форуму, учасником ярмарку може стати будь-яка українська чи іноземна організація, чия продукція призначена для розвитку, виховання, навчання чи дозвілля дітей, підлітків, юнацтва: видавництва книжок і періодичних видань, підприємства гуртової і роздрібної книжкової торгівлі та періодики, виробники і розповсюджувачі ігор та іграшок, електронних видань, аудіо- та відеопродукції, канцелярських та сувенірних товарів, культурні центри і фонди, громадські організації, бібліотеки та асоціації.
Окрім того, днями розпочато прийом заявок на участь книжок для дітей у рейтинговому відборі Дитячої книжкової премії «Левеня», яка вже другий рік поспіль вручатиметься на Львівському дитячому міжнародному фестивалі.
Президент ГО "Форум видавців" Олександра Коваль звернулася до всіх зацікавлених щодо участі у конкурсі.
Як повідомлено, цього року положення про премію зазнало суттєвих змін. Торік переможців премії визначали експерти – літературознавці, книгознавці, письменники, художники, а це доручать бібліотекарям дитячих бібліотек. "Спираючись на міжнародний досвід", організатори форуму вирішили, що "саме ця експертна група є справді безсторонньою і зацікавленою в тому, щоб були відзначені книжки, які найкраще відповідають потребам дітей різного віку, з різних соціальних груп і регіонів України."
Організатори не тільки сподіваються на поінформованість цього кола експертів, але і на те, що така їх участь стимулюватиме до закупівлі більшої кількості книжок для дітей і урізноманітнення тематики.
Тобто цього року відбудеться свого роду черговий експеримент. Наголошується, щоправда, що якщо результат участі бібліотекарів як учасників журі «виявиться не вельми втішним», то керуючись отриманими результатами та порадами учасників організатори будуть міняти положення доти, поки «всі зацікавлені не переконаються в тому, що Премією «Левеня» відзначені саме ті найкращі українські книжки, які найбільше потрібні дітям».
Організатори очікують на номінування на премію якомога більшої кількості видань від видавництв і інших учасників: «адже чим їх більше – тим об’єктивнішим буде результат, тим вищою довіра до Премії і її суспільний вплив.»
Щоб книжка була включена до списку рейтингового голосування, достатньо тільки заповнити і надіслати електронною поштою коротку анкету і скан обкладинки.
А уже щодо надсилання "самих книжок", то вже виникає непевність. Надсилати їх просять «тільки тих видавців, чиї книжки увійдуть до Коротких списків і матимуть шанси на перемогу в номінаціях». Тобто, треба розуміти, книжки треба надсилати вжепісля того, як відбувся конкурс. То бібліотекарі будуть оцінювати їх "наосліп", або ж через інтернет? Або ж тільки ті, які є у фондах... А там, звичайно, є щось цілком непевне...
Як говориться у листі, «Голосування відбуватиметься в заочному режимі. Паралельно з голосуванням бібліотекарів ми проведемо «народне» голосування і порівняємо результати.»
Теж, мабуть, можна прокоментувати. Якщо те народне голосування буде здійснюватися головним чином за допомогою ітернет-голосування, то вітати такий конкурс знову буде ні з чим. Як показує досвід інтернет нині ніяк не може бути оцінений, як «чисте і непідкупне» голосування.
Анкети приймаються від усіх, не тільки від тих, хто подав заявку на Львівський міжнародний дитячий фестиваль.
Це обнадіює, що поза увагою не залишаться ті, що не мають коштів на участь у виставці, однак знову ж таки коливає у вірі, чи таки не буде хтось мати інших пріоритетів.
Право номінувати книжки надається також авторам, художникам та книгарням чи книготорговельним мережам.
Співорганізатори премії «Левеня» узгодили між собою, що ті так звані короткі списки переможців будуть рекомендовані Міністерству культури України для закупівлі, також Оргкомітет розішле рекомендаційні листи до органів місцевого самоврядування.
Приємною новиною є також те, що до оргкомітету долучилося Національне агентство IBBY, яке вповноважене подавати українські дитячі книжки на різні міжнародні конкурси і на здобуття премій імені Андерсена та імені Астрід Ліндгрен.
Можливо, якщо ознайомитися, із положенням, то буде багато яснішого...
На всі питання про премію відповідають за адресою: konkurs@bookforum.com.ua
А про Львівський міжнародний дитячий фестиваль: bookforum@bookforum.com.ua