Запрошує Львівська книгарня

Новини

Запрошує Львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 05.02.12 12:21:12

6-12 лютого львівська Книгарня “Є” запрошує на такі заходи:
7 лютого (вівторок), о 17.00:
“Каменярівський вівторок”, презентація поетичної збірки Ярки Богач.
Відвідувачі ознайомляться з новими книжками, що побачили світ у видавництві «Каменяр» на початку 2012 року. Окрім того, відбудеться презентація дебютної збірки поетеси Ярки Богач «Чуєш птаху?.. Це я». Авторка книжки – львів’янка за походженням – зараз мешкає у США. Характерною рисою її поезій є довершене віршотворення, душу манить глибоке емоційне авторське чуття внутрішніх просторів особистості, обриси яких приховані у реаліях. Поетичне слово Ярки Богач зазвучить у майстерному акторському виконанні.


8 лютого (середа), о 18.00:
розмова на тему «Стереотипи та міфи про ОУН у минулому й сьогодні»
(до 83-ї річниці від Дня заснування ОУН).
У розмові братимуть участь:
Микола Посівнич, директор благодійного фонду «Літопис УПА»;
Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»;
Ярослав Сватко, дослідник ОУН-УПА, директор «Галицької Видавничої Спілки».
Модератор заходу – Михайло Галущак, студент історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка.
Обвинувачення в тероризмі з боку польської пропаганди, в колабораціонізмі — з боку радянської влади й певна ідеалізація з боку деяких співвітчизників — наших із вами сучасників. Міфи та стереотипи навколо Організації українських націоналістів на різних сторінках історії не були однаковими, що, безумовно, свідчить про непересічність організації. Відтак, історія ОУН, що бере свій початок з лютого 1929 р., і далі обростає міфами та стереотипами.
Переосмислюючи і долаючи їх, ми відкриваємо для себе кардинально нову історію — дохідливішу та переконливішу.



9 лютого (четвер), о 18.00:
презентація книжки Івана Яремка “Сто персон львівського спорту”.
До книги увійшли розповіді про представників львівського спорту – спортсменів, тренерів, керівників, журналістів, які своїми успіхами принесли спортивну славу Львову. Автор хотів залишити пам’ять не тільки про зірок світового спорту, але й маловідомих нині персон, знаних попереднім поколінням львів’ян. Книга щедро ілюстрована рідкісними світлинами, а також цікавими дружніми шаржами з колекції автора.
Більша частина розповідей присвячена львівським олімпійцям, які здобули 46 нагород різного рангу. 2012 року виповниться сто років від першого старту львівського спортсмена на Олімпійських іграх. Книга унікальна тим, що вперше в Україні в одному виданні зібрано таку кількість знаменитостей спорту, і може бути цікава не тільки історикам, вчителям чи тренерам, але й широкому загалу прихильників спорту.


10 лютого (п'ятниця), о 18.00:
Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса та Книгарня “Є” запрошують Вас на вечір пам'яті Віслави Шимборської.
1 лютого, на 89-му році життя померла польська поетка, лауреатка Нобелівської премії 1996 року Віслава Шимборська.
Gazeta Wyborcza повідомляє, що Віслава Шимборська померла уві сні у своєму помешканні в Кракові. Перед тим поетка довго хворіла, а в листопаді перенесла тяжку операцію.
Протягом вечора у Книгарні “Є” Ви зможете послухати вірші Віслави Шимборської у виконанні акторів Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса Олега Стефана, Оксани Козакевич і Наталі Пархоменко.
Про постать Віслави Шимборської розповість Консул Республіки Польща у Львові Анджей Дрозд. Запрошуємо також до слова перекладачів Віслави Шимборської — авторів як виданих, так і поки що неопублікованих перекладів.
Віслава Шимборська (Wisława Szymborska,1923–2012) — польська поетка, есеїстка, літературний критик і перекладачка; співзасновниця Товариства польських письменників (1989), член Польської академії знань (1995), лауреатка Нобелівської премії з літератури (1996), відзначена Орденом Білого Орла (2011). Українською мовою вірші В. Шимборської перекладали Дмитро Павличко, Григорій Кочур, Ярина Сенчишин, Андрій Савенець, Наталя Сидяченко, Леонід Череватенко, Анатолій Глущак та інші.


***
Адреса книгарні "Є":
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Відповісти на статтю