Літературна надія Дніпра
Наталія Дев'ятко | 27.12.11 6:26:37
Наприкінці грудня у Дніпропетровську нагородили переможців конкурсу «Літературна надія Дніпра».
Конкурс був організований за ініціативою ІА «Міський сайт gorod.dp.ua», вже знаного своїми культурницькими проектами, та при підтримці Дніпропетровської Центральної міської бібліотеки.
Метою конкурсу було визначено пропагувати читання новітньої української літератури, познайомити читача із творчістю земляків, українських поетів і прозаїків, а також дати шанс молодій українській літературі гідно представити себе в інформаційно-культурному просторі Дніпропетровської області і всієї України, що зумовило певну специфіку конкурсу, перетворивши його на своєрідне шоу.
Саме тому в конкурсі мали право взяти участь поети і прозаїки віком від 18 до 40 років, тобто, ті, чий світогляд формувався вже за часів незалежності, а не під впливом радянської ідеології. Окремою умовою був обов’язковий зв’язок автора із Дніпропетровськом: щоб подати роботу на конкурс, письменник був повинен мешкати або вчитися у Дніпропетровську, чи раніше здобути освіту у цьому місті.
Щоб претендувати на звання «літературної надії Дніпра», автори мали показати себе якомога яскравіше і різноманітніше, вибравши для першого туру 5-7 віршів, оповідання чи фрагмент повісті або роману обсягом не більше 15 тис. зн. з пробілами українською мовою. Двадцять фіналістів додавали до вже поданого творчого доробку ще україномовні прозові та поетичні твори вже більшого обсягу, щоб показати різні грані свого письменницького хисту.
Проявили дніпропетровські письменники себе й у спілкуванні з аудиторією: всі фіналісти мали право виступити під відкритим небом на Дні української писемності та мови, а також під час усього конкурсу спілкувалися з журналістами – бліц-опитування для всіх учасників, індивідуальні інтерв’ю для кожного фіналіста, радіоефіри та телесюжети і програми, зустрічі з читачами бібліотек – далеко не повний перелік заходів, у яких брали участь молоді літератори. Звісно, що подібний марафон був до снаги не кожному автору, більшість з яких звикли працювати у тиші і не бачити наживо свого потенційного читача або слухача.
Переможцями у номінації «Поезія» стали
Юлія Купіч (І місце) - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1687
Наталя Пірогова (ІІ місце) - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1674
Тимофій Федорець (ІІІ місце) - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1656
У номінації «Проза»
Ольга Кай (І місце) - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1655
Віталій Кривоніс (ІІ місце) - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1659
Олесь Дейна (ІІІ місце) - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1676
Особливими відзнаками були нагороджені прозаїк
Дмитро Бондаренко, автор 7 книг, написаних у жанрі гостросюжетної прози, - приз читацьких уподобань - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1653
і поетеса
Наталя Федько, авторка 5 поетичних збірників, - за віртуозне володіння словом - http://gorod.dp.ua/tema/litera/?pageid=1667
Переможці отримали сертифікати, цінні подарунки та книги провідних українських письменників, зокрема, подарункове видання Ліни Костенко «Річка Геракліта», що викликало бурю позитивних емоцій.
За підсумками конкурсу за підтримки обласної влади буде видано збірник творів фіналістів. Він увійде до бібліотечних фондів в усіх містах і районах Дніпропетровської області.
Також уже підготовані творчі анкети фіналістів, завдяки яким бібліотекарі матимуть змогу більш якісно налагоджувати комунікацію між своїми читачами і молодими авторами-земляками.
Названі переможці, завершився один з етапів конкурсу. На часі продовження - ще одним подарунком переможцям конкурсу стало те, що їхні твори будуть проілюстровані студентами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу в рамках акції «Молоді художники – молодим письменникам».
Цей конкурс перший, але має всі шанси розвиватися далі і стати щорічним, перетворившись на гарний стартовий майданчик у «велику літературу» для молодих поетів і прозаїків Дніпропетровської області.
Було б дуже добре, якби цей досвід перейняли й в інших куточках України.