Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 12.12.11 13:23:03
12-18 грудня книгарня “Є”у Львові запрошує на такі заходи:
13 грудня (вівторок), о 18.00:
презентація книжки отця Т'єрі де Русі “Різдво, Таємниця” (вид-во “Дух і літера”).
Книга пропонує різні способи осмислення феномену Різдва, допомагає розкрити актуальність і важливість цього свята в умовах сучасного життя. Вона складається з текстів французькою та українською мовами, а також містить ілюстрації, що супроводжують кожен текст.
Вражаюча цілісність цієї книги стала можливою завдяки зустрічі пронизливих, поетичних текстів отця Т’єрі де Русі (французького священика, засновника спільноти «Дім Серця»), коротких свідоцтв інших членів спільноти та витончених ілюстрацій львівської художниці Наталі Сацик. Три такі різні мови зуміли гармонійно поєднатися під однією обкладинкою, утворивши своєрідну метамову та запрошуючи до спілкування людей з усього світу, з різних культур, традицій та життєвих реалій.
Різдво стає палітрою кольорів, що перебуває в постійному русі, вона є симфонією влучних і невтримних жестів, світлом, що сходить на землю. Колір пронизує полотно так само, як божественне пронизує землю. Золото єднається з вохрою, біле з карміном, пурпур із сірим.
Отець Т’єрі де Русі, Різдвяний поїзд
14 грудня (середа), о 18.00:
презентація книжки Олега Романчука “У пошуках Універсуму”.
Медицині відомі два ступені шоку. При першому, порівняно легкому, людина, прийшовши до тями, запитує: «Де я?» При важкій формі шоку вона втрачає не тільки уявлення про час і простір, але й про власну особистість і, повертаючись до притомності, задає питання: «Хто я?».
Становище, в якому перебуває українське суспільство, відповідає саме другому ступеневі. Серед людей дедалі частіше звучать запитання: що нас очікує у XXI сторіччі, куди заведуть нас шляхи соціально-політичних процесів, буде це шлях прогресивного розвитку, входження в якісно новий стан цивілізації чи нас очікує безвихідь?
Книжка “У пошуках Універсуму” — це впереваж публіцистичні та наукові статті, роздуми, прогнози і спостереження як дещиця світоглядного тексту, де йоти, титли і крапки мають не менше значення, аніж рядки чи цілі розділи, важливість яких для нас іще не відома або глибоко прихована.
Олег Романчук — журналіст, канд. філ. наук, доц. кафедри української преси ЛНУ ім. І. Франка, член Міжнародного інституту преси (Відень, Австрія), лауреат премії ім. І. Багряного 2008 р. “за визначний внесок у розбудову державної незалежності України та консолідацію суспільства”, лауреат конкурсу україністики фонду Воляників-Швабінських за навчальний посібник “Системний аналіз у журналістиці”. Засновник часопису “Універсум”, який висвітлює важливі питання політології, футурології, економіки, науки та культури.
15 грудня (четвер), о 18.00:
розмова з істориком, львовознавцем, туристознавцем і гідом Ігорем Лилем на тему "Мандрівка Україною з путівником — небезпека чи гарна пригода?".
Ігор Лильо — львівський історик, журналіст, туристознавець, гід. Автор ексклюзивних туристичних маршрутів по Львову. Останні з них — пивні маршрути «Серце батяра» та «Стежка батяра» для туристичної фірми «Кумпель-тур». Автор путівників про Україну від видавництва «Балтія Друк»: «Прогулянка Львовом» та «Автомобільна прогулянка Україною». Протягом останніх років був співавтором DVD проектів «Наш Львів» та «Наші Чернівці» («Студія Талан»). Багаторічний ведучий популярної програми «Хронограф» на FM-станції «Львівська Хвиля». Надзвичайно цікавий оповідач і співрозмовник.
16 грудня (п'ятниця), о 16.00:
розмову про нові романи – лауреати «Коронації слова» «Dolce Vita, або Кінець гламуру» Ніки Нікалео та «Ляльки-мотанки» і «Жити сьогодні» Христини Лукащук (вид-во “Аверс”).
«Dolce Vita, або Кінець гламуру» - роман про сучасний образ гламурної жінки, яка розривається між збереженням власних інтересів та несподіваною інтрижкою. «Кохання-гроші-сім*я» - це новий любовний трикутник від авторки роману. Що стає вершиною цієї геометричної фігури? І чому саме такий вибір робить героїня? Хто чи що схиляє її до нього? Чотири подруги — чотири психологічних жіночих портрети допомагають знайти відповіді на ці запитання.
Тележурналістку, письменницю Ніку Нікалео абсолютно не засмучують діаметрально протилежні враження, які виникають у читачів після прочитання її іронічного роману. Вона вважає, що книга виконує своє завдання, викликаючи дискусію. «Кожна думка заслуговує на увагу, адже всі ми різні”, — додає письменниця.
Чуттєві романи Христини Лукащук вже сформували свою читацьку аудиторію. Тож спеціально їх представляти немає потреби. Але якщо «Лялька-мотанка» написана у характерному для авторки жанрі повісті з елементами еротики, то «Жити сьогодні» вразить прихильників і завоює нових читачів несподіваним струменем фентезійності, змереженої пристрасним маренням, що і створює настрій книги. Однак стиль, тематика і спосіб фабульного вирішення стають уже впізнаваними, що доводить оригінальність авторського письма Христини.
16 грудня (п'ятниця), о 18.00:
в рамках проекту “Country Days — Дні країн” День Бразилії (спільно з міжнародною організацією AIESEC). Про свою країну розповідатиме Bettina Sobierajski (з Florianópolis, Santa Catarina).
AIESEC – міжнародна молодіжна організація, що об’єднує активну молодь зі 107 країн світу. Члени організації – це студенти та випускники, які кожного дня розвиваються особистісно та професійно на шляху формування себе як лідерів, що хочуть та знають як змінювати світ на краще.
Протягом Country Days іноземні студенти — вихідці з різних країн — представлятимуть свою країну, розповідатимуть про її культуру, звички та традиції, намагаються подолати культурні бар'єри та стереотипи.
17 грудня (субота), о 13.00:
готуємося до свята Миколая: майстер-клас для дітей шкільного віку з виготовлення паперових янголів.
Майстер-клас проведуть художниці-дизайнери Олеся Марчук та Олександра Личак. Плата за матеріали — 15 грн.
З собою бажано принести ножиці.
***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.