Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 04.12.11 18:27:08

5-11 грудня львівська книгарня “Є” запрошує на такі заходи:
7 грудня (середа), об 11.00:
Книгарня “Є” та МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ» запрошують журналістів та всіх зацікавлених на прес-конференцію з нагоди відкриття VIII Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Учасники:
Хома Ніна – МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ»
Разік Віталій — РГФ «Право і демократія»
Демків Мирослав — провідний спеціаліст взаємодії із засобами масової інформації управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області
Філіппов Євген — ГО «Корпус свободи».
Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.
Покази фестивальних фільмів відбуваються у кінотеатрах, будинках культури, вишах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках тощо. Ефект від перегляду фільмів підсилюється зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях.
До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.
Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.
Прес-служба
Центру правових та
політичних досліджень «СІМ»
http://www.centre7.org.ua/
http://www.docudays.org.ua/
(к/о Ніна Хома, тел. 063 171 40 48)



8 грудня (четвер), о 18.00:
Французький Інститут в Україні, Французький Альянс у Львові, Книгарня “Є” та журнал “Український тиждень” запрошують на зустріч у рамках проекту “Європейський досвід: Франція”.

Наш гість — Ален Ґіймоль, журналіст газети La Croix, спеціаліст із Центральної Європи та пострадянського простору, автор книг Même la neige était orange. La révolution ukrainienne («Навіть сніг був помаранчевим. Українська революція»), Gazprom, le nouvel empire («Газпром, нова імперія») (у співавторстві), Sur les traces du Yiddishland (“Слідами Ідішланду”).

Протягом зустрічі йтиметься про зникнення єврейського населення Львова — саме цьому присвячено один із розділів книжки Алена Ґіймоля “Слідами Ідішланду”.
Це називали Ідішландом. У самому серці Європи, простягаючись на території Польщі, Литви, України, Румунії та Угорщини, цей континент, не маючи ні центру, ні справжніх кордонів, був населений більш ніж 11 тисячами євреїв. Перед Другою світовою війною вони були великою та добре організованою національною меншиною. А потім цей континент зник, як Атлантида. Що залишилось нині від єврейських общин у цих країнах? Яким чином зберігають пам’ять про їх існування? Яке ставлення людей до їх зникнення? Поряд із залишками антисемітизму в наш час також відчуваються ностальгія, інтерес і навіть певна ідеалізація цього минулого. Ця книга – розповідь про мандрівку дорогами Ідішланду наших днів у пошуках того, що від нього залишилося, й тих, хто намагається його відродити або ж, принаймні, увічнити пам’ять цього давнього континенту.
Текст ілюстрований більш ніж сотнею фотографій, зроблених автором під час подорожі.


9 грудня (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки публіцистики Олександра Ірванця «П’яте перо» за участі автора.

Про видання:
Ну перо – ще зрозуміло. А чому п’яте? А тому, що у творчому арсеналі вічно юного бубабіста Олександра Ірванця перше перо належить поезії, друге, третє й четверте – відповідно, прозі, драматургії, перекладу. Отже, журналістика, втілена в її найвищій формі – публіцистиці, виявилася на почесному п’ятому місці.
В іпостасі журналіста письменник запрошує здійснити мандрівку і по наших рідних теренах (Внутрішня Україна), і до ближніх сусідів, і до дальніх (інші території). Тобто – і свого не цурається, і чужого научається. Себто – і себе показує, і людей бачить.
Але, попри свої начебто часті поїздки-польоти за тридев’яті і просто дев’яті моря, літератор солідарний з журавлем із відомого дитячого (платоноворонькового) віршика, який на питання, де найкращая земля, відповідає: «Краще рідної немає!»


10 грудня (субота), о 13.00:
Книгарня «Є» і Мовний Клуб Open World запрошують дітей 5 – 8 років та їхніх батьків на передріздвяні читання казок англійською мовою.
На дітей чекають давно улюблені герої та нові цікаві історії англійською, творчі розвивальні конкурси й завдання та подарунки від Мовного Клубу Open World.


10 грудня (субота), о 17.00:
читання віршів Нобелівського лауреата - 2011 шведського автора Тумаса Транстрьомера.

10 грудня у Стокгольмі вручають Нобелівські премії. З такої нагоди пропонуємо ближче познайомитися з творчістю Нобелівського лауреата-2011 із літератури Тумаса Транстрьомера (Швеція). Перекладачі зі шведської мови Лев Грицюк та Юлія Мусаковська запропонують власні переклади віршів поета, прочитають їх в оригіналі та розкажуть про творчий шлях лауреата.
Тут можна знайти вірші Транстрьомера з українським перекладом:
http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2011/10/06/214117.html.

***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю