«Як черепашка Наталка до школи збиралася»
Наталія Дев’ятко | 02.11.11 21:40:05
Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей схожа на чарівний будиночок, у якому живуть казки і куди приходять цікаві люди, щоб поринути у книжки або поділитися власними історіями. Такими чарівниками, які відкривають читачам казкові світи, є письменники.
Одна з таких чарівниць - дніпропетровська дитяча письменниця Еліни Заржицька.
Наприкінці жовтня у бібліотеці відбулася презентація її нової книги «Як черепашка Наталка до школи збиралася». Це чудово оформлене видання розповідає про життя малої черепашки Наталки, доброї і сміливої героїні, яка по духу буде близька сучасним дітям. Вона розумна, порядна, але водночас жива і весела.
Наталка і її друзі завжди потрапляють у якісь пригоди. Навіть приготування обіду або малювання листа для бабусі може перетворитися для неї на подію. Ще цікавішим стає життя Наталки, коли вона іде до школи, бо там - і географія, і читання, і багато-багато нових знань.
Значний внесок у створення книги належить дітям з різних міст та селищ Дніпропетровської області, які ілюстрували казку про черепашку, оскільки саме дитина, на думку авторки, може найкраще побачити казкових героїв.
Книга розрахована на маленьких читачів дошкільного віку, але черепашка Наталка росте, а разом з нею дорослішає і читач. Як зізналася Еліна Заржицька, їй настільки сподобалось писати про цю героїню, що у майбутньому на Наталку чекає ще більше пригод, і навіть зустріч з інопланетянами.
Книги було передано до обласного бібліотечного фонду. Відтепер цей твір отримають дитячі бібліотеки Дніпропетровщини.
Цього року Еліна Заржицька стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» саме за роман для дітей, сподіваюся, що невдовзі побачать світ й інші твори цієї сучасної української дитячої письменниці.
А поки гортаємо сторінки нової книги разом із юними читачами!
Про автора:
Заржицька Еліна Іванівна народилася 27 листопада 1960 р. у Дніпропетровську. Здобула освіту в Національному гірничому університеті, Дніпропетровському обласному інституті патентознавства.
Постійний член журі Міжнародного фестивалю дитячого мистецтва "Чарівна книжка". Керівник секції літератури для дітей та юнацтва "Джерело" при ДОО Національної спілки письменників України.
Переможець міжрегіонального конкурсу "Письменники-малюкам" (1997, Одеса), нагороджена особливою відзнакою Журі Третього Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси "Відродимо забутий жанр" (2010, Київ). Лауреат Дніпропетровського міського конкурсу-фестивалю молодіжних та дитячих театрів "Новорічна феєрія" (2009, як автор лібрето "Пригоди Морського Коника"). Лауреат літературної премії ім. Олеся Гончара Всеукраїнського щомісячника "Бористен" (2010, Дніпропетровськ). Дипломант Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова" за роман для дітей "Китеня Тимко і Капітан Теревенько" (2011, Київ).
За її лібрето композитор, Відмінник культури України, член Асоціації композиторів НВМС Валентина Фалькова написала і здійснила постановки музичних спектаклів "Як тітонька Жабка на ринок ходила" та "Пригоди Морського Коника" для авторського дитячого музичного театру "Надежда" при ДДМШ №3 і Будинку вчених м. Дніпропетровська (2007, 2009). Дипломант регіонального конкурсу "Композитори – дітям і юнацтву" (2007, її вірш "Ми збираємо гриби" покладено на музику членом Асоціації композиторів Дніпропетровського відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки Оленою Швець-Васіною).
Член Національної Спілки журналістів України.
Пише українською і російською мовами.
Жанри – казки, пригодницькі та історичні повісті для дітей молодшого, шкільного молодшого та шкільного середнього віку.
Твори опубліковані в журналах "Бористен" (Дніпропетровськ), "Дядя Федор и другие" (Дніпропетровськ), "Кур’єр Кривбасу" (Кривий Ріг).
Співавтор збірника "Книжкова веселка: Дитячі письменники рідного краю" (2009, Дніпропетровськ), книги "Сяєво жар-птиці: Антологія літератури для дітей та юнацтва Придніпров'я (1883-2008)" (2009, Дніпропетровськ).
Автор книг "Приключения розового динозаврика и его друзей" (2001, Дніпропетровськ), "Три сходинки голодомору" (2009, Дніпропетровськ).