Український дипломат Сергій Герман дебютує як письменник

Новини

Український дипломат Сергій Герман дебютує як письменник

Книгобачення | 30.10.11 19:41:24

28 жовтня в приміщенні Української академії друкарства відбулася презентація первістка у літературній творчості українського дипломата, у минулому відомого львівського журналіста Сергія Германа «ВМХ : повість про велосипед без сідла (Львів : ЛА «Піраміда», 2011. — 288 с.).

Представляли видання літературний редактор, письменниця Оксана Думанська, сам автор, тобто Сергій Герман, і видавець, керівник літературної агенції «Піраміда» Василь Гутковський. Запрошені були до презентації видання друзі й однокласники С. Германа, журналісти, працівники (викладачі, науковці) академії друкарства, з-за лави якої свого часу вийшов автор книги (тоді ще Українського поліграфічного інституту), студенти. Прийшла підтримати письменницький дебют і дружина дипломата Ганна Герман.
Запитань було чимало, і відповідати довелося найбільше авторові, який тримався як, з одного боку, личить зрілій певній себе людині, а з іншого боку – скромно і стримано, як і належить дебютанту в літературі. Чимало запитань стосувалися особистого у творі, однак далеко не завжди гостям вдавалося задовольнити свою цікавість якраз через скромність автора.
Щодо ставлення до комерційності видавничого проекту, автор заперечив свій комерційний інтерес, до того ж сказавши, що доля написаного тепер уже не в його руках і думках, а тільки – читачів.
Щодо змісту представленого твору, то, не розкриваючи його сюжету, можна сказати, що присвячений він найбільше подіям, пов’язаним із «Майданом», зовсім недавньою історією України. Оскільки письменник мав дуже близьку причетність до подій, то, звичайно ж, у читача має бути розрахунок побачити деякі події наче зсередини, частково очима політиків, які здійснювали ті чи інші дії, або ж, якщо по-іншому, оцінити авторську характеристику подій і їх учасників, побачити створені ним збірні образи політиків і революціонерів. Щодо «збірності» образів, то автор заперечив будь-яку подібність із конкретними особами, тобто підкреслив, що персонажі цілком вигадані і ідентифікувати їх із кимось не варто.
А надалі, звичайно ж, на книгу чекає критика.
Гадаємо, і на сторінках нашого сайту теж з’являться публікації такого роду.
Відповісти на статтю