Новини

До Форуму видавців у Львові залишилось менше двох місяців

Прес-центр "Форуму" | 28.07.11 18:03:49

14-18 вересня 2011 року відбудеться 18-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» – найголовніша і найочікуваніша в Україні книжкова, літературна, культурна подія року. В рамках «Форуму видавців у Львові», як завжди, і улюблені традиційні заходи, і багато новацій.

Традиційно:
15-18 вересня відбудеться 18-ий Національний книжковий ярмарок. Незважаючи на спричинений кризою і дальшим зменшенням зацікавлення українських громадян читанням, заявки на участь у Форумі перевищили наявну площу. Станом на 15 липня зареєстровано 263 учасники. Встановилася черга. Поки що важко сказати, чи насправді криза у видавничому секторі триває. Побачимо, чи пропозиція відповідатиме попитові і навпаки. Список зареєстрованих учасників буде вміщений на сайті www.bookforum.com.ua після 1 серпня. Координатор ярмарку Іра Лепська, iralepska@gmail.com

14-18 вересня відбудеться 6-ий Львівський міжнародний літературний фестиваль. До участі зголосилося понад 60 іноземних учасників з 25 країн. Список – в додатку і на http://bookforum.com.ua/page/2804.html, він постійно поповнюється. Цього року до формування списку авторів запрошені українські видавці. Це дасть можливість синхронізувати програму фестивалю з програмою заходів, які проводять видавці з метою стимулювання збуту: автограф-сесії і презентації, що відбуваються безпосередньо на стендах видавництв. Проведення фестивалю фінансується з різних джерел: Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації – 200 тисяч гривень, Львівської міської ради – 85 тисяч гривень, Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» – 129 тисяч гривень. З іноземних джерел фінансується проїзд іноземних письменників до Львова і назад. Всі витрати на місці мають покрити організатори. Поки що дефіцит бюджету становить близько 250 тисяч гривень. У Львівській міській раді, яка є співорганізатором проведення Міжнародного літературного фестивалю, нам запропонували скоротити програму до мінімуму. Ми на таку пропозицію погодитися не можемо, тому шукаємо додаткове фінансування. Координатор фестивалю – Гриць Семенчук, semen4uk@gmail.com

14-16 вересня запланований 5-ий видавничий бізнес-форум. На цьому заході мають робитися певні узагальнення щодо стану українського книжкового ринку, обговорюватися заходи по його розвитку, вивчатися нові світові тенденції і аналізуватися перспективи їх втілення в Україні. На жаль, активними на бізнес-форумі є не більше 2-3% всіх видавців та книготорговців, які прибувають на Форум видавців. Можливо, тому український книжковий ринок і є таким недорозвиненим? В цьому році ми плануємо обговорювати перспективи і загрози видання книжок он-лайн. Це топ-тема на всіх книжкових ярмарках світу. Поки що незрозуміло, чи будуть готові українські видавці до серйозної фахової розмови на цю тему.



Інша тема для обговорення – сумнозвісний проект Закону про національний культурний продукт. Запрошуємо авторів законопроекту, щоб пояснили видавцям, як цей закон вплине на покращення ситуації українських видавництв. Співорганізатор – Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК), http://uabooks.info/, президент Олександр Афонін

14-16 вересня відбудеться 2-ий міжрегіональний бібліотечний форум. Ця подія, започаткована щойно торік, має всі шанси стати найважливішою бібліотечною подією України, адже її організацією займається Українська бібліотечна асоціація (УБА), http://ula.org.ua, президент Ірина Шевченко, разом з програмою «Бібліоміст», http://www.bibliomist.org/, керівник Матей Новак. В цьому році до Львова прибудуть 25 представників найактивніших бібліотек з усіх регіонів України. Разом вони будуть обговорювати, як перетворити бібліотеки в сучасні інформаційно-культурні центри. Чи долучаться до цієї розмови видавці – невідомо, торік на розмову з бібліотекарями прийшло всього двоє видавців. Бібліотекарі сподіваються, що діалог все ж вдасться налагодити і налаштовані на співпрацю.

15 вересня будуть урочисто оголошені «Найкращі книжки Форуму – 2011». І вже відомо, що це станеться не у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, де традиційно відбувалася урочиста церемонія оголошення переможців. «Церемонію можна провести в конференційному залі Палацу Мистецтв», – вважає Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань.

Інновації:

Фестиваль перекладу (в рамках Львівського міжнародного літературного фестивалю). На цьому фестивалі будемо серйозно говорити про переклади, слухати іноземних авторів та їх українських перекладачів, а також іноземних перекладачів, що перекладають з української. Заплановано близько 40 подій для фахівців, студентів і для читачів перекладної літератури! Проведення фестивалю стало можливим завдяки підтримці фонду «Розвиток України», програма і3, керівник програми Олеся Островська-Люта, http://www.fdu.org.ua/ua/cat/295). Координатор фестивалю Юрко Прохасько.

Якщо студенти не йдуть на Літфест, – то Літфест прийде до студентів! На нашу думку, замало львівських студентів відвідує заходи літературного фестивалю. Торік ми нарахували їх ледь більше 10 тисяч на 200 заходів фестивалю. Це дуже відрізняє Львівський літфест від Берлінського, Единбурзького, Московського, Ляйпцизького чи Краківського, на яких буває від кількох десятків до кількох сотень тисяч відвідувачів, а найактивнішою публікою є саме студенти. У вишах Ляйпцига студентам дають завдання: побувати на фестивалі і написати есе. Ми плануємо проведення щонайменше 50% всіх акцій літфесту у вишах. Відповідні пропозиції надіслані всім ректорам львівських університетів. Позитивні відповіді надійшли від: Львівський національний університет імені Івана Франка, Українська академія друкарства, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львiвська нацiональна академiя мистецтв, Львівський інститут банківської справи. Університету банківської справи. Національного банку України, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Особливості:

Ерленд Лу (Erlend Loe), http://en.wikipedia.org/wiki/Erlend_Loe відомий норвезький письменник, супернаївний автор світових бестселерів, остаточно підтвердив, що перебуватиме у Львові від вечора 14 вересня до ранку 16 вересня і візьме участь у кількох заходах. Запланована його прес-конференція, авторський вечір та участь у відкритті Форуму, а також автограф-сесія. Реєстрація на заходи для публіки буде відкрита після 24 серпня. Можливо, він дасть одне чи кілька ексклюзивних інтерв’ю для представників різних ЗМІ. Приїзд організований і підтриманий NORLA.

Країна – спеціальний гість Форуму видавців у Львові – 2011: Швейцарія. Спеціальну експозицію і літературну програму представить швейцарська культурна програма «Prohelvetia», http://www.prohelvetia.ch/Home.20.0.html?&L=4, керівник проекту Барбара Андрунік, координатор в Україні Наталка Сняданко. Статус Спеціального гостя для країни ми запровадили вперше, сподіваємося, що приживеться.

Фокусні теми: 500 років від народження першодрукаря Івана Федоровича (Федорова) і 200 років від дня народження Маркіяна Шашкевича. Перелік і зміст заходів щодо цих тем, які відбуватимуться в рамках «Форуму видавців у Львові», формується організаційними комітетами, створеними Львівською обласною радою. Поки що ми не отримали конкретних пропозицій щодо заходів, які планують оргкомітети до проведення на Форумі видавців. Негайно поінформуємо, коли це станеться.
Відповісти на статтю