Побачити дотиком. Триває проект «Тактильна екскурсія»

Новини

Побачити дотиком. Триває проект «Тактильна екскурсія»

Громадська організація 17 | 15.11.21 18:46:52

Триває робота над проектом «Тактильна екскурсія», мобільною виставкою, яка забезпечує безбар’єрний доступ до об'єктів матеріальної культурної спадщини для незрячих та слабозорих людей.
Для реалізації задуму ми обрали чотири туристичні пам'ятки львівщини - Олеський та Підгорецький замки, Палац Потоцьких у Львові та Жовківську синагогу. Тривимірні моделі виготовлені шляхом фотополімерного 3D друку та доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом брайля. Аби реалізувати задум команда проекту оцифрувала будівлі методом 3D сканування та фотограмметрії.

Проект реалізує Громадська організація 17 у співпраці з Львівською національною галереєю мистецтв імені Б. Г. Возницького, за підтримки Український культурний фонд.

_________________________

Громадська організація «17»
втілює проекти в галузі культури та діє в межах ініціативи MyFutureHeritage, займається реанімуванням культурної спадщини з використанням сучасних технологій, популяризацією цифрових технологій для збереження матеріальної культурної спадщини та створенням цифрових музейних проектів.
Тривимірне моделювання і представлення об'єктів культурної спадщини в інтернеті, або в експозиційних формах робить їх доступними для якнайширшого кола людей. Цифровий “оригінал” скульптури не лише дозволяє бачити об'єкт динамічно, з різних ракурсів, з різним рівнем деталізації, але й набагато триваліше, без обмежень зосереджуватись над ним.
Доповнена реальність вимагає від нас якісно зафіксувати і відтворити, а отже пересотворити у цифрі матеріальний артефакт. Цифрова консервація стає в нагоді насамперед реставраторам і дослідникам, які зможуть докладніше розуміти процеси фізичного нищення об'єкта і можливості його фахового відновлення.
Видрукувані віртуальні моделі дозволяють незрячим людям пізнати архітектурну та скульптурну пластику на дотик, а студентам – архітекторам, художникам, скульпторам, реставраторам, аніматорам – це додаткова можливість для вивчення.
Включення тривимірних моделей у музейні експозиції збагатить репрезентаційні можливості музеїв та відкриє їх до нової публіки.
Команда ГО займається якісним збором, опрацюванням і представленням інформаційної “бази” об’єктів культури, необхідної для створення доповненої реальності. Для цього ми використовуємо високоякісну фототехніку, професійне освітлення, 3D-сканери та дрони. Висока якість віртуальних моделей дозволяє застосування створених моделей у VR та в медіа-мистецтві, в подальшому – гідному дослідженні і популяризації опрацьованих об'єктів. Віримо, що цей потенціал працюватиме на користь культурної спадщини.
Відповісти на статтю